Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-10-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-15
Nokia pomoże w walce z COVID-19
fot. pixabay
fot. pixabay

Nokia zaprezentowała zautomatyzowaną, bezdotykową technologię do określania temperatury, która ma pomóc wykrywać potencjalne infekcje COVID-19 w obiektach wypełnionych tysiącami ludzi. Rozwiązanie Nokia Automated Analytics usprawnia i całkowicie automatyzuje proces identyfikacji osób z podwyższoną temperaturą w kompleksowych środowiskach.

Wykorzystując zaawansowane metody analityczne, scentralizowane zarządzanie, uczenie maszynowe i wszechobecną łączność, rozwiązanie Nokia obniża koszty wykrywania i zapewniania ciągłości biznesowej oraz odporność łańcucha dostaw w trakcie trwania pandemii. Chętne organizacje mogą rozszerzyć możliwości rozwiązania, aby obsługiwać inne aplikacje w celu ochrony pracowników i zasobów, w tym związane z nadzorem predykcyjnym, konserwacją maszyn i monitorowaniem zagrożeń.

Technologia wykorzystuje otwartą architekturę i zawiera pakiet analiz z elastycznym zestawem przepływów pracy i reguł automatyzacji, aby dostosować rozwiązanie do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Firma z powodzeniem wdrożyła rozwiązanie w wielu lokalizacjach, w tym we własnej fabryce w Chennai w celu monitorowania bezpieczeństwa pracowników. Planuje przy tym wdrożenie rozwiązania dla klientów korporacyjnych w zróżnicowanych segmentach przemysłu.

Zautomatyzowane rozwiązanie analityczne Nokia wykorzystuje kamery termowizyjne do przechwytywania materiału wideo i dokonuje indywidualnych odczytów temperatury (z dokładnością do +/- 0,3 stopnia Celsjusza) dla każdej osoby będącej w ich zasięgu. Silnik analityczny szybko przetwarza nagrania, aby ocenić, czy zidentyfikowane osoby wymagają dodatkowej weryfikacji lub nie przestrzegają zasad dotyczących noszenia maski w przestrzeniach publicznych.

Dzięki scentralizowanemu podejściu do zarządzania, technologia uruchamia wybrane przez przedsiębiorstwo procedury, np. powiadomienie SMS lub e-mail do operatora. Cały proces odbywa się w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a operacja bez udziału człowieka umożliwia skalowanie technologii do bardzo dużych środowisk z tysiącami ludzi i wieloma punktami dostępu.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także