Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-02-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-02-20
Nokia stawia na OT

Nokia ogłosiła wprowadzenie na rynek MX Workmate, pakietu rozwiązań generatywnej sztucznej inteligencji zgodnych z technologią operacyjną (OT). Jego zadaniem jest ułatwienie pracownikom przemysłowym interakcji z maszynami przemysłowymi.

MX Workmate zaprojektowano z myślą o automatyzacji wyszukiwania wiedzy IT/OT i ułatwianiu interakcji między pracownikami a systemami w celu zwiększenia wydajności, produktywności i bezpieczeństwa pracowników. Wykorzystuje technologię generatywnej sztucznej inteligencji i dużych modeli językowych (LLM) do generowania kontekstowych treści w języku zbliżonym do ludzkiego w oparciu o dane OT w czasie rzeczywistym. Umożliwia to pracownikom zrozumienie złożonych maszyn oraz uzyskanie informacji o ich statusie w czasie rzeczywistym w szerokim przekroju branż.

Przedsiębiorstwa na całym świecie już teraz borykają się z niedoborem wykwalifikowanej siły roboczej. Efektywne wykorzystanie narzędzi sztucznej inteligencji może złagodzić niektóre problemy kadrowe, jednocześnie zwiększając obecne możliwości pracowników. Jednak dostępne rozwiązania generatywnej sztucznej inteligencji i LLM nie są zgodne z rygorystycznymi wymaganiami OT, w tym z niezawodnością, dostępnością, bezpieczeństwem i niezależnością danych.

Nokia MX Workmate stara się stawić czoła temu wyzwaniu, dostosowując wspomniane technologie do środowisk OT, dołączając wszystkie elementy do lokalnego rozwiązania obliczeniowego MX Industrial Edge (MXIE) zgodnego z technologią Nokia OT. Korzystając z aplikacji Nokia Team Comms, pracownicy będą mogli wysyłać do asystenta zapytania o przesłanie w czasie rzeczywistym informacji kontekstowych w postaci wiadomości łatwych do zrozumienia przy użyciu naturalnego języka.

Ponadto rozwiązanie będzie integrować możliwości audytu SI, zapewniając ścisłe przestrzeganie standardów OT, wykorzystując spostrzeżenia w czasie rzeczywistym i zautomatyzowane funkcje analityczne celem usprawnienia przepływów pracy i uniknięcia kosztownych błędów. Ten nowy sposób komunikacji między człowiekiem a maszyną może pomóc pracownikom fabryki otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje o stanie produkcji, jej wielkości i jakości, a także realizować zalecenia dotyczące poprawy wskaźników KPI. Ocena danych w czasie rzeczywistym w oparciu o wczesne ostrzeżenia może służyć zaspokojeniu potrzeb konserwacji predykcyjnej. Ciągła ocena ryzyka zapewnia natomiast szybkie dostarczanie pracownikom odpowiednich instrukcji bezpieczeństwa w sytuacji awaryjnej.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także