Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-12
Norwegowie zatrudniają Spota
fot. pixabay
fot. pixabay

Boston Dynamics wystawił na sprzedaż swojego czworonożnego robota o nazwie Spot we wrześniu ubiegłego roku. Jego wyjątkowe możliwości przyciągają uwagę firm naftowych spoglądających głęboko w oczy automatyzacji. Norweski Aker BP ujawnił plany wykorzystania Spota do weryfikacji tego, w jaki sposób maszyny mogą zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność operacji wiertniczych na morzu.

Spot wraz z wieloma innymi robotami i dronami zostanie poddany testom na przybrzeżnej platformie na Morzu Norweskim jeszcze w tym roku. Aker BP wykorzysta ten czas do oceny potencjału ich autonomicznych umiejętności w kontekście usprawniania procesów inspekcyjnych.

Aker BP wyobraża sobie, że robot Boston Dynamics dzięki kamerom stereowizyjnym, systemom unikania przeszkód i czujnikom do wykrywania wycieków gazu zapewni operatorom na lądzie możliwość pełnej inspekcji obiektów na morzu. Firma przetestowała te zdolności w symulowanych środowiskach naftowych oraz gazowych i twierdzi, że robot udowodnił, że jest w stanie dotrzeć do miejsc niedostępnych dla ludzi, zmniejszając ryzyko ponoszone przez pracowników i ogólne bezpieczeństwo obsługiwanych obiektów.

- Naszą wizją jest cyfryzacja wszystkich naszych operacji w celu zwiększenia wydajności, a także poprawa jakości i bezpieczeństwa naszych pracowników - powiedział Karl Johnny Hersvik, dyrektor generalny Aker BP - Badanie potencjału wykorzystania robotyki na morzu stanowi podstawę naszej cyfrowej podróży.

Na poniższym filmie można zobaczyć Spota przygotowującego się do nowej roli.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :