Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-02-20 | Ostatnia aktualizacja: 2011-02-20
Nowatorski czujnik HDR poprawia bezpieczeństwo

Nowatorski czujnik HDR poprawia bezpieczeństwo
Czujnik obrazu Avocet dysponuje rozdzielczością 1024 na 512 pikseli. Dysponuje on wysokim zakresie dynamicznym jasności HDR, nawet do 154 decybeli na klatkę przy 60 klatkach na sekundę. Dzięki temu uzyskać można wspaniałą jakość obrazu, zarówno w dzień, jak i w nocy, co wpływa na lepszą pracę systemów wspierania kierowcy.
„Podczas jazdy w dzień, w określonych warunkach, gdy słońce świeci prosto w soczewki, albo podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z garażu czy tunelu, czujnik Avocet jest w stanie zarejestrować wyraźny obraz ze wszystkimi szczegółami nawet w bardzo jasnych i bardzo ciemnych obszarach klatki równocześnie.” – stwierdził Cliff De Locht z Melexis
Wysoki dynamiczny zakres jasności ma również ogromne znaczenie w kamerach przemysłowych. Na przykład, od dziennych i nocnych kamer strzegących drzwi, oczekujemy, że zarejestrują wyraźnie twarze ludzi znajdujących się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Technicznie, wymaga to właśnie wysokiego dynamicznego zakresu jasności.
I choć czujnik Avocet powstał z myślą o samochodowych zastosowaniach z przodu, jego możliwości w innych samochodowych systemach wizyjnych.
„Wierzymy, że czujnik Avocet HDR jest najlepszym w klasie czujników o wysokim dynamicznym zakresie jasności i będzie najlepszym wyborem, na przykład, do wykrywania dzieci znajdujących się tuż za cofającym samochodem. Nocą natomiast, połączenie wysokiej czułości i wysokiego dynamicznego zakresu jasności zapewnia doskonałą skuteczność wykrywania pieszych. Wysoki dynamiczny zakres jasności jest konieczny szczególnie gdy piesi oświetleni są przez nadjeżdżające pojazdy.” – stwierdził De Locht.
Rozwój czujnika Avocet ma na celu nie tylko zapewnienie wysokiej jakości obrazu za niewielką cenę, ale i obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO).
Czujnik MLX75411 Avocet dostępny jest w czterech wersjach: monochromatycznej, RGBG, RGBi oraz RCCC.
Nie jest to pierwsza implementacja tej technologii. Zespół z Uniwersytetu Warwick stworzył cały system przeznaczony do wytwarzania, przetwarzania i oglądania filmów HDR.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Sensors

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Inteligentne systemy wizyjne
Firma B&R stworzyła pierwsze na świecie rozwiązanie do przetwarzania obrazu, które jest bezproblemowo zintegrowane z systemem automatyki. Kamery,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-