empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2024-06-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-06-19
Nowe akcesorium: uniwersalna rolka umożliwiająca wielokrotną zmianę kierunku prowadzenia linki

Wykorzystanie wyłączników linkowych bezpieczeństwa na odcinkach nieliniowych

Nowe akcesorium: uniwersalna rolka umożliwiająca wielokrotną zmianę kierunku prowadzenia linki

Nowe akcesorium: uniwersalna rolka umożliwiająca wielokrotną zmianę kierunku prowadzenia linki
na dłuższych dystansach

Wyłączniki linkowe bezpieczeństwa są powszechnie stosowane jako zamienniki przycisków awaryjnych, zwłaszcza w przypadku przenośników taśmowych: jedno pociągnięcie za linkę wystarczy do bezpiecznego zatrzymania maszyny. Tak długo jak przenośnik taśmowy ma prosty przebieg – jak to zwykle bywa – linkę można łatwo poprowadzić i wstępnie naprężyć na dystansie nawet do 2 x 100 metrów. Do tego celu można wykorzystać specjalne śruby z otwartym lub zamkniętym oczkiem, które można znaleźć w wśród akcesoriów oferowanych przez firmę steute.

Jak jednak można zrealizować funkcję zatrzymania awaryjnego zgodnie z obowiązującymi normami i jednocześnie w sposób zapewniający łatwą obsługę, gdy przenośnik porusza się po zakrętach lub gdy mamy do czynienia z innymi, rozległymi i nieliniowymi obszarami niebezpiecznymi? Takie pytanie zadał firmie steute producent lotniskowych przenośników bagażowych. Konstruktorzy z działu steute Controltec opracowali proste i skuteczne rozwiązanie, które zostało teraz dodane do szerokiej gamy akcesoriów współpracujących z wyłącznikami linkowymi steute: jest to rolka Multiflex 4R.

 

Umlenkrolle19354A4.jpg

 

Linka jest prowadzona przez specjalną głowicę akcesorium, którą można dowolnie obracać. Dlatego Multiflex 4R umożliwia prowadzenie linek nawet po zakrzywionych trasach przenośników. Najważniejsza korzyść płynąca z wykorzystania rolek jest taka, że nawet przy wielokrotnych zmianach kierunku prowadzenia linki tarcie jest minimalne, a to dzięki obrotowym wałeczkom zabudowanym w głowicy akcesorium. Wymagana przez normę DIN EN 60947-5-5 maksymalna siła aktywująca wynosząca 200 N, przy maksymalnym ugięciu linki określonym na 400 mm, jest łatwo osiągalna. Ciągnięcie za linkę w celu uruchomienia funkcji zatrzymania awaryjnego jest wygodne, jej zużycie jest minimalne, a bieg nawet dłuższych linek można wielokrotnie zmieniać, co nie skutkuje zwiększaniem siły aktywującej.

 

UmlenkrolleDreh19445A5.jpg

 

Gwint M8 w stopce rolki Multiflex 4R umożliwia prosty i uniwersalny montaż tego akcesorium. Alternatywnie można je mocować do standardowych systemów profili aluminiowych z wykorzystaniem nakrętek szczelinowych, co może być najkorzystniejszym rozwiązaniem w przypadku np. systemów przenośnikowych służących do transportu paczek i bagażu.

Taśmociągi wykorzystywane są w wielu dziedzinach przemysłu – na przykład przy drążeniu tuneli, gdzie wykorzystywane są do transportu nadkładu. Funkcję zatrzymania awaryjnego zapewniają w tym przypadku solidne wyłączniki linkowe bezpieczeństwa. Czasami przenośniki muszą pokonywać w tunelach łuki i wtedy wykorzystanie rolek Multiflex 4R stanowi idealne rozwiązanie, ułatwiając prowadzenie linki na zakrętach.

https://www.steute.com/

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
steute
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także