Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-05-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-05-07
Nowe, bezpieczne czujniki do pomiaru poziomu cieczy z NASA
Nowe, bezpieczne czujniki do pomiaru poziomu cieczy z NASA
Nowe, bezpieczne czujniki do pomiaru poziomu cieczy z NASA
Opracowana przez NASA bezprzewodowa technologia pomiaru poziomu eliminuje elementy elektryczne z kontaktu z cieczami i ich oparami, zapewniając tym samym bezpieczniejsze i dokładniejsze pomiary. Jej główne zastosowanie to pomiar poziomu paliw w zbiornikach różnego rodzaju, między innymi w samolotach i samochodach.

„Ta technologia może być wykorzystana do zaprojektowania niezliczonej ilości sensorów służących do przeróżnych pomiarów.” mówi Stan Woodard z Langley Research Center agencji NASA.

Tradycyjny czujnik poziomu paliwa stosowany np. w łodziach motorowych może fałszować wskazania ze względu na ciągły ruch zawartości zbiornika. Nowo opracowane rozwiązanie wykorzystuje nieruchome elementy wykonane z materiału przewodzącego, umieszczone wewnątrz zbiornika i połączone z induktorem na zewnątrz.

Ponieważ sensor nie posiada żadnych elementów elektrycznych mających styczność z zawartością zbiornika, nie ma ryzyka wybuchu par cieczy w wyniku iskrzenia. Podnosi to bezpieczeństwo pomiarów nie tylko poziomu paliwa, ale także kwasów i innych agresywnych chemikaliów.

Inną ważną cechą nowych czujników jest możliwość zmodyfikowania ich w taki sposób, aby wykrywały ciecz o innych właściwościach niż ta, której poziom jest mierzony. Pozwoli to wykryć zanieczyszczenia czy wodę zalegającą w zbiorniku.

NASA zaaprobowała udzielenie licencji na opracowaną technologię firmie Caplan Taylor Enterprises LLC, działającej pod marką Tidewater Sensors i sprzedającej sprzęt na całym świecie.

(bj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :