Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-12-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-12-16
Nowe, doskonalsze etykiety RFID
Nowe, doskonalsze etykiety RFID
Nowe, doskonalsze etykiety RFID
Nowy system elektronicznego znakowania mógłby pomóc udoskonalić systemy magazynowe oraz zabezpieczeń w sklepach, bez naruszania prywatności klientów.

Naukowcy z Friendly Technologies (FTL) skonstruowali etykietę RFID, która umożliwia sklepom natychmiastowe sprawdzenie czy czegoś nie brakuje i kiedy ewentualnie zniknęło.

W przeciwieństwie do innych systemów RFID, etykiety FTL nie zawierają informacji o przedmiocie; zamiast tego, zapytane, potwierdzają swoją identyfikację. Dzięki temu rozwiązaniu, standardowe czytniki RFID nie są w stanie określić zawartości koszyka sklepowego ani, na przykład, lodówki.

„Nasza technologia jest tańsza, prostsza i wykorzystuje wszystkie zalety RFID bez naruszania kwestii związanych z bezpieczeństwem.” – stwierdził Humberto Morán, dyrektor zarządzający FTL.

System działa poprzez efektywne pobieranie rejestru magazynu, wykonując skanowanie 600 razy na sekundę i pytając etykietę o potwierdzenie czy jest określonym produktem, czy nie, zamiast pytać o szczegóły.

Każda etykieta składa się z miniaturowego chipu krzemowego oraz anteny odbierającej i przesyłającej informacje oraz zapewniającej zasilanie. Każda etykieta kosztuje około 7 pensów i może być odczytana w promieniu 4 metrów.

Dzięki temu, że system skanuje przedmioty przez cały czas, po zniknięciu przedmiotu możliwe jest precyzyjne określenie czasu jego zniknięcia.

Technologia ta może być również połączona z komputerem, który automatycznie wykryje gdy klient weźmie produkt z półki i wyświetli informacje o jego cenie, dostępności oraz podobnych produktach.

Technologia we wczesnym jej stadium rozwijana była dzięki grantowi od szkockiego rządu. Przedstawiciele FTL mają nadzieję, że produkt uda się wprowadzić na rynek w przeciągu sześciu miesięcy.

Firma współpracuje równocześnie z niemieckim Fraunhofer Research Institute for Modular Solid State Technology (EMFT). Celem tej współpracy jest obniżenie dzięki wykorzystaniu elektroniki drukowanej kosztu etykiety poniżej jednego pensa za sztukę.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :