Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-15
Nowe metody testowania komunikacji bezprzewodowej
Nowe metody testowania komunikacji bezprzewodowej

Międzynarodowa grupa naukowców opracowała system do testowania bezprzewodowej komunikacji przemysłowej. Ich celem było przezwyciężenie braku znormalizowanych metod i układów testowych do pomiaru niezawodności i wydajności takich systemów. W trzyletnim projekcie o nazwie ReICOvAir (Reliable Industrial Communication Over the Air) opracowano zarówno oprogramowanie, jak i sprzętowe stanowiska testowe do oceny ich niezawodności, opóźnień oraz przepustowości.

Projekt o wartości 3,2 miliona euro, w którym uczestniczyły organizacje badawcze z Niemczech, Finlandii i Hiszpanii, prowadzony był przez niemiecki Instytut Fraunhofera IIS. Był też częścią programu Celtic-Next, napędzanej przez przemysł europejskiej inicjatywy badawczej, która koncentruje się na telekomunikacji, nowych mediach, Internecie oraz aplikacjach i usługach technologii inteligentnych.

Na początku członkowie projektu scharakteryzowali parametry środowisk przemysłowych poprzez pomiar kanałów i zakłóceń w typowych scenariuszach komunikacji przemysłowej. Wykorzystali następnie uzyskane wyniki do zbudowania modelu kanału propagacji danych i zaimplementowali w swoich testach. Opracowane oprogramowanie testowe oferuje funkcje do budowania charakterystyki kanału na podstawie modeli symulacyjnych systemów komunikacji bezprzewodowej opartych na komputerach PC. Sprzętowa platforma testowa zawiera z kolei emulator kanału komunikacji i jest przeznaczona do testowania rzeczywistego sprzętu przeznaczonego do komunikacji przemysłowej.

Thomas Heyn, menedżer grupy badaczy Fraunhofer IIS i koordynator projektu ReICOvAir powiedział, że dzięki inicjatywie możliwa jest realistyczna ocena zachowania systemów bezprzewodowych w środowiskach przemysłowych. Zdaniem naukowca znormalizowane programy oceny oraz kryteria wraz z odpowiednimi platformami testowymi umożliwią przedsiębiorstwom przeprowadzenie merytorycznej oceny odpowiedniego systemu transmisji dla danego zastosowania.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :