Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-10-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-01
Obrazowanie trójwymiarowe od Microsoft oraz Analog Devices
fot. pixabay
fot. pixabay

Microsoft oraz Analog Devices (ADI) podjęły współpracę przy masowej produkcji technologii obrazowania 3D, która może być wykorzystywana w zastosowaniach motoryzacyjnych i przemysłowych, a także w grach i kinematografii. Obie spółki ogłosiły, że opierają się o technologię czujników 3D ToF wykorzystywane przez Microsoft w HoloLens, zestaw deweloperski Azure Kinect oraz niestandardową technologię ADI.

ADI projektuje, produkuje i sprzedaje nową serię produktów do obrazowania ToF 3D, sterowników laserowych, oprogramowania i sprzętowych systemów pomiaru głębokości, które są integrowane z czujnikami CMOS. Rezultatem jest obrazowanie 3D z większymi szczegółami, które może działać przy dużych odległościach i z bardziej niezawodną wydajnością nawet przy występowaniu zakłóceń.

Microsoft podkreślił w oświadczeniu, że nowa technologia umożliwi rozwój komercyjnych czujników i kamer 3D, które będą kompatybilne z ekosystemem firmy obejmującym Intelligent Cloud oraz Intelligent Edge. Pierwsze produkty do obrazowania 3D spodziewane są jeszcze pod koniec tego roku.

W ramach jednego z zaprezentowanych przykładów zastosowań systemy ToF 3D stosowane w samochodach nowej generacji były w stanie monitorować kierowcę i pasażerów, przejmując kontrolę nad samochodem, gdy ten stanie się niezdolny do prowadzenia pojazdu.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
fierceelectronics
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także