Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-07-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-27
Omron chce się pozbyć wózków widłowych
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Omron zaprezentowała robota mobilnego o udźwigu do 1500 kilogramów, zdolnego do przenoszenia dużych elementów, takich jak karoserie i palety, które tradycyjnie opierałoby się o przemieszczanie za pomocą wózków widłowych. Wbudowany akumulator robota HD-1500 można naładować w ciągu 36 minut i pozwala mu przepracować całą zmianę przy pełnym obciążeniu, skracając w ten sposób czas niepotrzebnych przestojów.

Autorskie oprogramowanie Fleet Manager może zarządzać ruchem nawet 100 jednostek o różnych rozmiarach, konfiguracjach i ładowności, co pozwala zautomatyzować złożone aplikacje transportowe i logistyczne. Roboty mogą automatycznie obliczać najlepsze trasy, jednocześnie bezpiecznie współpracując z ludźmi i omijając przeszkody bez konieczności adaptacji środowiska pracy.

Roboty mobilne o dużej ładowności mogą być używane do automatyzacji złożonych i niebezpiecznych zadań, zmniejszając zapotrzebowanie na wózki widłowe. Mogą bezpiecznie transportować duże palety zawierające ciężkie przedmioty, materiały wielkogabarytowe i ramy samochodowe. Jednostki HD-1500 zawierają 360-stopniowe lasery skanujące, które są używane zarówno do określania lokalizacji maszyny, jak i do zapewnienia niezbędnego bezpieczeństwa. Wykorzystanie technologi LiDAR służy do usprawnienia nawigacji poprzez implementację adaptacyjnych stref bezpieczeństwa.

- Logistyka w zakładzie czy przemieszczanie produktów i materiałów pomiędzy fabryką a magazynem stają się prawdziwym wąskim gardłem dla wielu firm ze względu na dużą częstotliwość i żmudność pracy, potęgowane przez konieczność przestrzegania zasad dystansu społecznego - powiedział Tom Mathias, prezes i dyrektor generalny firmy Omron Robotics and Safety Technologies - Dynamiczne środowiska produkcyjne wymagają szybkości i elastyczności. Robot mobilny HD-1500 może pomóc przedsiębiorstwom rozwiązać ten problem, ponieważ jest w stanie niestrudzenie pracować 24 godziny na dobę w bezpośredniej kooperacji z ludźmi.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :