Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-09-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-03
Parker Hannifin wspiera walkę z pandemią przyspieszając produkcję zaworów stosowanych w respiratora
 Innowacyjne rozwiązania dla branży medycznej
Innowacyjne rozwiązania dla branży medycznej

W odpowiedzi na obecną sytuację branży medycznej wywołaną pandemią, firma Parker Hannifin, światowy lider w dziedzinie technologii napędu i sterowania, zwiększa szybkość produkcji zaworów elektromagnetycznych i proporcjonalnych stosowanych w respiratorach wykorzystywanych w leczeniu pacjentów zarażonych wirusem COVID-19.

Miniaturowe zawory elektromagnetyczne Parker Hannifin słyną z szybkiego działania oraz niezwykle niskich poziomów wycieków, a technologia stosowana w zaworach proporcjonalnych sprawdza się w układach wymagających najwyższej precyzji kontroli przepływu. W respiratorach medycznych wykorzystuje się w szczególności modele zaworów VSO Max HP, VSO, VSO Low Pro, x-Valve oraz S-11.

„Poruszyło nas wsparcie Parker Hannifin w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nasza firma musi polegać na odpowiedzialnych społecznie dostawcach, oczekujemy zatem od Parkera dalszej pomocy produkcyjnej, dzięki której wspólnie możemy przyczynić się do ratowania ludzkich żyć" – powiedział przedstawiciel jednego z wiodących światowych producentów OEM wytwarzających sprzęt wspomagający oddychanie.

„Wprowadzamy wiele środków zapobiegawczych i profilaktycznych, by chronić zdrowie naszych pracowników, ich rodzin oraz społeczności, jednocześnie odpowiadając na kluczowe potrzeby naszych klientów", powiedział Craig Stiffler, General Manager Precision Fluidics Division w Parker Hannifin.

Pracownicy firmy wkładają wiele wysiłku w zwiększenie szybkości produkcji. Wprowadzono system rotacyjny, więc wielu z nich pracuje w trybie zmianowym, pomagając przy tym w szkoleniu swieżo zatrudnionych kolegów, a niekiedy także zamieniając obowiązki biurowe na te związane z produkcją.

Elastyczność załogi jest najważniejszym czynnikiem umożliwiającym szybkie dostosowanie się do rosnących potrzeb klientów podczas kryzysu. W styczniu zwiększono o 500% wydajność produkcji dziewięciu głównych kategorii produktów.

"Cała załoga odpowiada na obecną sytuację z odwagą, wytrwałością i determinacją, z których znany jest Parker", dodał Stiffler. „Chciałbym podziękować każdemu z pracowników za przestrzeganie rygorystycznych zasad dotyczących higieny oraz zachowywania dystansu, które zapewniają dostępność naszych zaworów tam, gdzie pomagają leczyć zarażonych pacjentów. Jestem bardzo dumny z ciężkiej pracy, którą wykonują w odpowiedzi na ten kryzys".

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia branży

Dodał:
Parker Hannifin Sales CEE
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także