Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-09-22 | Ostatnia aktualizacja: 2008-09-22
Parvalux przejmuje EMD Drive Systems

Parvalux przejmuje EMD Drive Systems
Obroty obu połączonych firm mają wynieść według szacunków na 2009 rok, 18,5 miliona funtów przy produkcji na poziomie przeszło 300 tysięcy urządzeń. Parvalux obecnie zatrudnia 100 pracowników, a EMD 85.
Chociaż obie firmy zajmują się produkcją małych silników przekładniowych, Justin Levine z Parvalux przekonuje, że ich oferta „doskonale się uzupełnia”. EMD skupia się na rynka niezwiązanych z przemysłem, jak: medyczny, czy rozrywkowy i wykorzystuje tańsze komponenty, jak plastikowe przekładnie, podczas gdy Parvalux celuje w sektor przemysłowy. I chociaż EMD produkuje 225 tysięcy silników rocznie, a Parvalux 96 tysięcy, to ich przychody są podobne.
Levine opisuje powstałe w 1958 roku EMD jako „taką o której wie niewielu ludzi.” Przyznał też, że imponuje mu poziom zespołu EMD, „który w dużej mierze przyczynił się do naszej decyzji o kupnie firmy”.
Levine stwierdził, że obie firmy dobrze sobie radzą pomimo spowolnienia gospodarki. W pierwszej połowie tego roku, przychody Parvalux wzrosły o 12 procent w stosunku do roku poprzedniego. EMD ma natomiast 20 procent zamówień więcej niż rok temu. Następnie dodał, że nie chce zapeszyć, ale, „jak dotąd, nie widzi żadnych oznak osłabienia koniunktury”.
Przyznał, że powodem dobrej kondycji firm może być fakt, iż połowa produkcji Parvalux i 65 procent produkcji EMD przeznaczona jest na eksport.
„Skupiamy się na strategii agresywnego rozwoju, w realizacji której na pewno pomoże połączenie sił obu firm” – powiedział Levine. „Po pierwsze, kadra zarządzająca EMD, która uzupełni nasz zespół; po drugie będziemy mogli połączyć kanały sprzedaży obu firm; po trzecie, połączenie wiedzy i doświadczeń związanych z badaniami pozwoli wypracować istotne udoskonalenia.” – dodał.
„W EMD dostrzegliśmy firmę, która może skorzystać z naszej sieci międzynarodowych dystrybutorów, naszych doświadczeń marketingowych oraz silnej międzynarodowej marki.” – powiedział Steven Clark z Parvalux. „Dostrzegliśmy również szansę na poszerzenie naszej wiedzy specjalistycznej i wreszcie oferty. Nie muszę chyba dodawać, że jesteśmy bardzo podekscytowani naszą wspólną przyszłością.”
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Drives and Controls

Komentarze (0)
Czytaj także
-
maxon przejmuje Parvalux
Grupa maxon motor dodaje nowego, wartościowego członka: maxon przejął brytyjskiego producenta silników i motoreduktorów, firmę Parvalux Electric...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-