Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-01-27 | Ostatnia aktualizacja: 2010-01-27
Pespektywy rynku ekranów dotykowych

Pespektywy rynku ekranów dotykowych
Analitycy z NanoMarkets szacują, że do 2014 roku przychody z technologii in-pixel sięgną blisko 500 milionów dolarów. Główni producenci wyświetlaczy dążą do stworzenia własnych technologii in-pixel, które będą stanowiły alternatywę dla powszechnej dziś praktyki wykorzystywania rozwiązań firm trzecich. Na skutek takiego trendu średni producenci ekranów dotykowych, zamiast dostarczać rozwiązania takim potentatom, jak LG, Samsung, czy Sony, będą z nimi konkurować.
Najszybciej rozwijającymi się w tym sektorze technologiami będą technologie: optyczne i podczerwieni, bazujące na czujnikach podczerwieni i diodach LED. Technologie te wykorzystywane są w komunikacji wizualnej (digital signage) i monitorach komputerowych, które to rynki rozwijają się w kontekście ekranów dotykowych bardzo dynamicznie. W 2014 roku rynek tradycyjnych podczerwonych i optycznych technologii dotykowych wart będzie blisko 490 milionów dolarów.
Do roku 2014 wartość sprzedaży przezroczystych materiałów przewodzących dla rynku wyświetlaczy dotykowych warta będzie 280 milionów dolarów.
Raport jest kompletną analizą, oraz prognozą dotyczącą komercyjnego potencjału technologii ekranów dotykowych. Zawarta w raporcie analiza przeprowadzona jest w kontekście nowych zastosowań, w tym: kiosków, bankomatów, terminali POS, komunikacji mobilnej, komputerów, automatyki biurowej, komunikacji wizualnej, AGD, sterowania przemysłowego, oraz urządzeń medycznych.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Sensors

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wszystko o HMI (Human-Machine Interface), co automatyk powinien wiedzieć
Zobacz pełną wersję artykułu na Poradniku Automatyka >> Tematyka interfejsów pośredniczących między człowiekiem a maszyną pojawia się...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-