Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-02   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-02
Pierwsze owoce współpracy Siemensa i Qualcomm
fot. pexels
fot. pexels

Siemens oraz Qualcomm ogłosiły, że utworzyły prywatną niezależną sieć bezprzewodową 5G przeznaczoną do zastosowań przemysłowych zlokalizowaną w centrum testowym w niemieckiej Norymberdze.

Stworzona tam instalacja wykorzystuje sieć bezprzewodową 5G w paśmie 3,7-3,8 GHz do łączenia ze sobą systemów sterowania Simatic i urządzeń IO. Dzięki 5G producenci pojazdów mogą obecnie testować zautomatyzowane roboty mobilne sterowane w locie.

- Chodzi nam o to, aby w jak największym stopniu przyspieszyć rozwój i wdrażanie prywatnych sieci 5G w sektorze przemysłowym - powiedział Eckard Eberle, CEO działu automatyzacji procesów w firmie Siemens.

Obie firmy zaprezentowały się także podczas zeszłotygodniowych targów SPS (Smart Production Solutions) 2019 w Norymberdze. Qualcomm pojawił się tam również u boku Bosch Rexroth, wspólnie prezentując zsynchronizowane czasowo urządzenia przemysłowe działające w ramach sieci 5G.

Yongbin Wei, wiceprezes ds. inżynieringu w Qualcomm powiedział, że sieć TSN wdrożona w ramach 5G zapewni większą elastyczność w realizacji zadań przemysłowych. Firma planuje zademonstrować jej pełne możliwości już w przyszłym roku.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
fierceelectronics
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :