Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-01-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-01-05
Polska baza danych o innowacjach
W styczniu ruszy internetowa wersja pierwszej w Polsce bazy danych o innowacjach. Nadzór nad bazą będzie sprawować Instytut Maszyn Matematycznych w Warszawie.

W początkowej wersji baza danych będzie zawierać informacje na temat kilkudziesięciu innowacji. Znajdą się w niej m.in. informacje na temat systemu zdalnego monitoringu kardiologicznego, ekologicznych pianek poliuretanowych o zmniejszonej palności, zaawansowanych technologii ultradźwiękowego zgrzewania i cięcia materiałów z tworzyw sztucznych, absorbera kolektora słonecznego aluminiowego klejonego, densytometrycznego systemu cyfrowej akwizycji i analizy rentgenograficznych obrazów kości śródręcza.

W bazie zamieszczone będą rozbudowane opisy już istniejących i przyszłych innowacji (opatrzone materiałami ilustracyjnymi i filmami) wraz ze szczegółowymi danymi o ich dostawcach oraz adresami rzeczników, którzy odpowiadać będą za wdrożenia odpowiednich projektów, udzielać porad i konsultacji. W poruszaniu się po bazie pomoże pełnotekstowa wyszukiwarka. Istotnym źródłem informacji o potencjalnych klientach będzie – dla rzeczników i autorów innowacji – statystyka oglądalności poszczególnych stron.

Cel istnienia takiej bazy to potrzeba stworzenie sprawnego przepływu informacji między dostawcami i odbiorcami innowacji – powiedziała koordynator projektu, Jolanta Brzostek-Pawłowska.

Początkowo baza będzie zawierać informacje o innowacjach z regionu Mazowsza.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
PAP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także