Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2006-05-08 | Ostatnia aktualizacja: 2006-05-08
Polski oddział Siemensa obchodzi 15-lecie działalności

Polski oddział Siemensa obchodzi 15-lecie działalności
W minionym roku finansowym zakończonym 30 września 2005 r. spółka zanotowała rekordowe wyniki – osiągając przychody ze sprzedaży w wysokości 1903 milionów złotych, co stanowi wzrost o blisko 7 procent w stosunku do roku poprzedniego. Był to też rekordowy rok dla całej grupy Siemensa w Polsce.
„Patrząc z perspektywy lat musimy przyznać, że decyzja o powołaniu spółki w 1991 roku została podjęta we właściwym momencie. Trafiliśmy na wyjątkową chwilę dziejową, kiedy Polska wkraczała na nowe tory życia politycznego i gospodarczego,” mówi Peter Baudrexl, prezes zarządu Siemens Sp. z o.o.
Będąc poważnym partnerem wielu przedsięwzięć gospodarczych, naukowych i kulturalnych w Polsce, Spółka szybko stała się integralną częścią polskiej gospodarki. Od kilku lat Siemens Sp. z o.o osiąga obroty powyżej 1,5 miliarda złotych rocznie, co pozwala zaliczać firmę do grupy największych podmiotów na polskim rynku.
Siemens w Polsce rośnie razem z polską gospodarką. Z niewielkiej firmy zatrudniającej około 100 pracowników i o rocznych obrotach nie przekraczających początkowo 10 milionów złotych, stała się jednym z większych pracodawców zapewniających stabilne miejsca pracy w branżach związanych z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.
Działalność spółki docenia wielu jej klientów, partnerów biznesowych, niezależni eksperci oraz zwykli ludzie. Siemens Sp. z o.o. została uznana za jednego z 17 regionalnych „Filarów Polskiej Gospodarki” w najnowszej edycji tego rankingu, organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”.
Rok 2004/2005 był dla Siemensa czasem dalszego rozwoju i integracji. Nastąpił znaczny wzrost zatrudnienia – 1324 osób na koniec września 2004 roku do 1599 osób w dniu 30 września ubiegłego roku. Dziś spółka zatrudnia już ponad 1700 osób.
Nowe miejsca pracy powstają głównie we wrocławskim Centrum Rozwoju Oprogramowania Siemensa, jednym z największych tego typu ośrodków w Polsce, realizującym kompleksowe usługi z zakresu inżynierii oprogramowania oraz całościowe projekty informatyczne. Utworzone w 2000 roku Centrum zatrudnia obecnie ponad 700 osób.
W poprzednim roku finansowym najlepsze wyniki osiągnęły na rynku polskim telekomunikacyjna branża Siemensa (Communications) oraz branże dostarczające rozwiązania dla sektora medycznego (Medical Solutions) i automatyki przemysłowej (Automation and Drives).
Polska spółka Siemensa modernizuje polską infrastrukturę przemysłową i komunalną, dostarcza nowoczesne systemy i projektuje całościowe rozwiązania dla wielu dziedzin życia codziennego – dla energetyki transportu, sektora opieki zdrowotnej, wyższych uczelni, instytucji państwowych i samorządów, nowoczesnych budynków, lotnisk fabryk i wielu innych.
Spółka od wielu lat współpracuje z licznymi środowiskami naukowymi i wyższymi uczelniami technicznymi. Od 10 lat przyznaje doroczną Naukową Nagrodę Siemensa – prestiżowe wyróżnienie dla polskich naukowców. Mogą się o nią ubiegać autorzy prac z obszarów działalności Siemensa – elektrotechniki i energetyki, elektroniki, telekomunikacji i informatyki, automatyki, transportu szynowego, ochrony środowiska oraz dziedzin pokrewnych. W ciągu 10 lat w konkursie wzięło udział blisko 200 prac naukowych.
Siemens buduje swoją pozycję również poprzez udział w inicjatywach mających na celu umacnianie i rozwój polskiej gospodarki. Jest członkiem „Akademii Marek” promującej producentów markowych produktów i zarazem zachęcającej innych do przyłączenia się do grona renomowanych firm.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Siemens

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak w pełni wykorzystać potencjał automatyki przemysłowej?
Świat automatyki przemysłowej rządzi się swoimi prawami. Tu – inaczej niż w przypadku komputerów osobistych (PC) – systemy operacyjne i aplikacje...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-