Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-12-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-12-30
Potężne inwestycje w tyskim Fiacie
fot. pixabay
fot. pixabay

Fiat Chrysler Automobiles zmodernizuje swoją polską fabrykę w celu zapewnienia możliwości budowy hybrydowych oraz elektrycznych modeli Jeep, Fiat oraz Alfa Romeo. Firma planuje rozpocząć produkcję pierwszego z trzech nowych samochodów w swojej fabryce w Tychach w drugiej połowie 2022 roku.

- Inwestycje są spełnieniem obietnicy wzmocnienia działalności FCA w Polsce złożonej dwa lata temu podczas prezentacji naszego biznesplanu - powiedział w oświadczeniu szef koncernu samochodowego w Europie, Pietro Gorlier.

Zakład w Tychach produkuje obecnie samochody Fiat 500 i Lancia Ypsilon. FCA zainwestuje w projekt przynajmniej 755 milionów złotych. Koncern nie wskazał jednoznacznie nowych modeli, które będą powstawać w Tychach, jednak Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powiedział, że samochody będą zupełnie nowymi modelami - nieprodukowanymi do tej pory.

FCA planuje zwiększyć roczną produkcję w fabryce do 400 000 małych samochodów w oparciu o wspólną platformę modułową grupy PSA. W swoim planie na lata 2018-2022 FCA podało, że wyda 9 miliardów euro na elektryfikację w ramach planów inwestycyjnych o łącznej wartości 45 miliardów euro. Koncern planuje również wartą 38 miliardów dolarów fuzję z PSA w celu utworzenia Stellantis, czwartego producenta samochodów na świecie.

Zakład w Tychach w przemysłowym południowym regionie Śląska w Polsce jest jednym z największych zakładów FCA i zatrudnia obecnie około 2500 osób. Inwestycja jest impulsem dla Polski, która ma nadzieję, że przejście na pojazdy elektryczne pomoże lokalnemu sektorowi samochodowemu dogonić regionalnych rywali, takich jak Czechy i Słowacja.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
autonews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także