
Nowy amerykański spin-off wydzielony z Global Research Center GE uważa, że wynalazł innowacyjny przełącznik elektroniczny, za pomocą którego można przesyłać duże ilości energii przy jednoczesnym zachowaniu małego rozmiaru, dużej wydajności, niskich kosztów produkcji i niezawodności na poziomie obecnie stosowanych układów półprzewodnikowych.
Menlo Micro otrzymał blisko 19 milionów dolarów od GE Ventures na rozwój swojego wynalazku. Firma uważa, że technologia DMS (Digital-Micro-Switch) znajdzie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu – od telekomunikacji po IIoT.
Według Menlo przekaźnik elektromechaniczny nie doświadczył znaczącego skoku technologicznego od ponad 50 lat. Obecne konstrukcje konkurują pomiędzy sobą co najwyżej wydajnością i obciążalnością prądową.
Przełącznik od Menlo Micro został zaprojektowany w oparciu o technologię MEMS. Jest wynikiem ponad 12 lat prac badawczo-rozwojowych odbytych w Global Research Center, które doprowadziły do powstania ponad 60 patentów, jak wielu bazujących na nich produktów. Menlo Micro ma zamiar w dalszym ciągu skupiać się na rozwoju technologii i zaprezentowaniu jej na szerszym rynku. Potencjalne zastosowania obejmują instalacje DC, AC i produkty RF.
Elementy przełączające w technologi DMS są cieńsze od ludzkiego włosa i są zaprojektowane w taki sposób, aby pozostawać w pełni skalowalnymi. Mogą być produkowane wielopoziomowo przy użyciu zautomatyzowanych procesów produkcyjnych.
Przełączniki te mogą pracować pod napięciem setek woltów i obciążeniem kilkudziesięciu amperów, pozostając niewrażliwymi na powstawianie łuków elektrycznych. Menlo uważa również, że są w stanie pracować ponad tysiąc razy dłużej niż przełączniki elektromechaniczne.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- drivesncontrols

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Cyberbezbieczeństwo w sieci
Sieć OT ( Technologia Operacyjna ) staje się coraz bardziej powszechna w transporcie. Jest odseparowana od typowej sieci informatycznej (IT)...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-