Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-04-08 | Ostatnia aktualizacja: 2010-04-08
Reorganizacja Invensys

Reorganizacja Invensys
Dla niewtajemniczonych reorganizacja mogła wyglądać jak seria niezwiązanych ze sobą zdarzeń: zapowiedź i prezentacja platformy ArchestrA, zapowiedź i prezentacja systemu kontroli przedsiębiorstwa InFusion, zapowiedź powstania Invensys Process Systems (IPS) z Foxboro, Avantis, Triconex and SimSci Esscor; oraz zapowiedź powstania IOM, składającego się z: IPS, Wonderware i Eurotherm. Peter Martin ujawnia, że w toku poszukiwania najlepszego sposobu na zintegrowanie firmy, która w tym okresie przypominała raczej holding niż jeden, zunifikowany byt, zrodziła się koncepcja podzielenia procesu integracji na etapy. Pierwszym z nich było zintegrowanie technologii, a dopiero później organizacji.
Doszedłszy do wniosku, że przepisanie kodu dla wszystkich produktów jest karkołomne niezasadne z biznesowego punktu widzenia, zespół pracujący pod kierownictwem Pankaja Mody’ego z firmy Wonderware (obecnie dyrektor techniczny IOM), pracował z firmą Microsoft nad zastąpieniem starszej technologii COM (component object model) platformą .Net. Zespół stworzył platformę, która została zaprezentowana właśnie jako ArchestrA. Nie jest to produkt sam w sobie, ale fundament sposobu integrowania i rozwijania całkowicie różnych, pochodzących z Invensys, ale i od innych dostawców produktów.
Późniejsze produkty Wonderware i wreszcie zaprezentowana podczas ARC Forum platforma InFusion 2.0, są ostatnimi etapami ewolucji. Istotne jest również to, że klienci mogą migrować nie tylko do nowej warstwy sterowania z Foxboro i Wonderware bez przepisywania kodu zupełnie od nowa, ale i z innych, starszych platform DCS.
Po połączeniu technologii, przyszedł czas na połączenie firm w jedną organizację. Ta sytuacja ma miejsce obecnie i kontekście została przygotowana w czerwcu zeszłego roku, mianowaniem nowego prezesa Wonderware – Sudipta Bhattacharya, na CEO całego IOM. Jego zadaniem jest scalenie nowego bytu.
Ewolucja IOM jest przy tym wyrazem nowego trendu w automatyce dotyczącego optymalizacji kosztów posiadania systemów. Trendu polegającego na wspieraniu migracji systemów na nowe platformy bez konieczności tworzenia wszystkiego od nowa.
„Powstanie jednostki Invensys Operations Management było dla nas ukoronowaniem wielu zmian jakie obserwowaliśmy od lat wewnątrz organizacji Invensys oraz wyrazem długoletniej strategii rozwoju, której owocami były technologie i produkty dostarczane przez Invensys na rynek w ostatnich latach. Są one szansą na globalną zmianę (czytaj: zmniejszenie) udziału kosztów utrzymania systemów automatyki w całościowych kosztach utrzymania i odnawiania pasywów produkcyjnych lub technologicznych.” - komentuje Andrzej Garbacki, dyrektor działu oprogramowania i komputerów przemysłowych w firmie ASTOR, dystrybutorze Wonderware w Polsce.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Automation World, Astor

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Sterowniki PLC i PAC – jak wybrać podstawowy element każdego systemu automatyki?
Z tego artykułu dowiesz się: czym są sterowniki PLC i skąd się wzięły, czym są systemy DCS i PAC, czym się różni sterownik PAC od...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-