Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-06-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-06-30
Robot z MIT dezynfekuje bank żywności w Bostonie
fot. pixabay
fot. pixabay

Laboratorium CSAIL MIT uruchomiło jeden ze swoich projektów badawczych, świadcząc usługi dezynfekcji dla Greater Boston Food Bank (GBFB). Wszystko po to, by spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19.

Robot zaprojektowany przez CSAIL we współpracy z Ava Robotics może nie tylko dezynfekować powierzchnie, które mogły wejść w kontakt z nowym koronawirusem, ale także zlikwidować jego aerozolowe formy mogące unosić się w powietrzu. Zrobotyzowany system wykorzystuje światło UV do w pełni zautomatyzowanego czyszczenia, które można wykonywać bez jakiegokolwiek nadzoru ze strony człowieka, co jest kluczowe, ponieważ światło UV jest dla ludzi szkodliwe.

Zespół odpowiedzialny za budowę maszyny wykorzystał do projektu jednego z telerobotów Avy. Zdemontował jego górną część, w której zwykle mieści się wyświetlacz, i zastąpił ją układem dezynfekującym UVC. Za pomocą kamer i czujników robot może mapować przestrzeń magazynu, a następnie nawigować po wskazanych punktach w obrębie rozpoznanego obszaru i dokonywać oczyszczania. Ścieżka zadawana jest przez operatorów z uwzględnieniem stref priorytetowych. System jest elastyczny, dzięki czemu może obsługiwać wielokrotnie mapowane trasy, co jest wymagane ze względu na fakt, iż obszary magazynu GBFB mogą zmieniać się codziennie w miarę opróżniania i uzupełniania zapasów.

Projekt CSAIL koncentrował się w szczególności na wykorzystaniu w GBFB, które jest dla Stanów Zjednoczonych zasobem priorytetowym, szczególnie podczas pandemii COVID-19. Jednak badacze przewidują, że konstrukcja znajdzie zastosowanie w wielu przestrzeniach, które wymagają częstej dezynfekcji, w tym sklepach spożywczych, akademikach, szkołach i samolotach.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
techcrunch
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »