Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-06-07  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-06-07
Robot złoży panel czterokrotnie szybciej niż człowiek
Robot złoży panel czterokrotnie szybciej niż człowiek
Robot złoży panel czterokrotnie szybciej niż człowiek
Belgijski producent paneli, P&V Elektrotechnik, skonstruował zautomatyzowany system montażu paneli sterujących, który działa czterokrotnie szybciej niż ludzie, a jest przy tym bardziej precyzyjny. Robot, który został zaprezentowany podczas Hannover Fair, tnie, zdejmuje izolację i układa przewody zgodnie ze schematem stworzonym przez sieć przez klienta przy mocy techniki przeciągnij i upuść.

Stworzenie piętnastoosiowego robota Averex kosztowało przeszło pół miliona euro i jest efektem współpracy P&V oraz kilku innych belgijskich i niemieckich organizacji, włącznie z Atos Engineering oraz Eplan.

Klienci korzystać będą z webowej aplikacji. Eplan Engineering Centre (EEC) realizować będzie konieczne obliczenia i przekazywać zamówienie do systemu ERP P&V. Równocześnie, EEC przygotuje dane dla robota oraz dla urządzeń CNC.

„Korzystając z danych z EEC, jak schematy, listy terminali czy listy urządzeń, robot może nie tylko zaplanować pracę, ale automatycznie ja wykonać.” – stwierdził Ghislain Vanherle, prezes P&V. „Robot samodzielnie realizuje kolejne kroki procesu produkcji.” – dodał.

W pierwszej kolejności, robot dobiera odpowiednie narzędzie do określenia właściwych przewodów. Następnie, łączy je automatycznie z elementami panelu. Według Vanherlego, dzięki nowemu systemowi, opłacalna jest nawet produkcja pojedynczych sztuk, a jakość jest tak samo wysoka dla pojedynczej sztuki, jak i dla całej serii.

Vanherle wierzy, że nowy robot, który może działać na okrągło, pomoże europejskim producentom paneli rywalizować z konkurentami z krajów, gdzie siła robocza jest tańsza.

Nowy robot ma się pojawić na rynku jeszcze w tym roku. Choć wciąż nie jest znana ostateczna cena, urządzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. Twórcy szacują, że w przeciągu pięciu do dziesięciu lat, mogliby sprzedać tysiąca do dwóch tysięcy sztuk robotów.

W temacie:

Od dziś śmieci sortować będzie robot

14-osiowy robot koncepcyjny od ABB [wideo]

Człekokształtny robot lekiem na niedobór pracowników

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Drives and Controls
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :