Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-05-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-06-09
Rrefraktometry przenośne

Od urządzeń analogowych do cyfrowych

Rrefraktometry przenośne

Przenośne refraktometry cyfrowe działają zgodnie z tą samą ogólną zasadą kąta krytycznego co analogowe. Różnica polega na tym, że światło ze źródła LED jest skupiane na pryzmacie. Pomiar uruchamia się przez naciśnięcie przycisku, a po krótkim czasie wynik jest wyświetlany na wyświetlaczu LCD, co ułatwia jego odczytanie.

Metody ręczne są zastępowane refraktometrami cyfrowymi z wielu powodów. Mimo że refraktometry cyfrowe są nieco droższe, jest to konieczna inwestycja. Do najważniejszych zalet automatycznych pomiarów indeksu refrakcji należy oszczędność czasu, większa dokładność i powtarzalność oraz niezależność wyników od operatora. Prowadzi to do poprawy wydajności oraz zwiększenia przepustowości i jakości danych, które są godne zaufania.

Zalety refraktometrów cyfrowych
• Szybki pomiar (czas odczytu 2 sekundy)
• Pomiar automatyczny
• Wysoka dokładność, bez względu na warunki oświetleniowe
• Wyniki niezależne od użytkownika
• Wiele skal w jednym urządzeniu
• Pełny indeks refrakcyjny/zakres skali Brix
• Mierzone mogą być nawet ciemne próbki
• Prosta kalibracja punktu zerowego Wady
• Nieco wyższe koszty inwestycyjne, ale krótki ROI - zwrot z inwestycji (ang. Return On Investment)*.

Przenośne refraktometry Refracto 30PX i 30GS
To przenośne refraktometry, które można umieścić na stanowisku laboratoryjnym. Cela pomiarowa może być zanurzona bezpośrednio w próbce lub urządzenie umieszcza się na płaskiej powierzchni i dodaje kroplę próbki do celi pomiarowej. Urządzenia te przechowują do 1100 wyników, w tym identyfikację próbki, jednostkę pomiarową, współczynnik kompensacji temperatury, datę i godzinę. Ponadto dane można w każdej chwili przesłać do komputera lub drukarki.
Refracto 30GS ma komorę pomiarową wykonaną z szafiru oraz stopień próbkujący z twardego mosiądzu pokrytego złotem. Z tego powodu Refracto 30GS oferuje wysoki zakres pomiarowy i odporność chemiczną na działanie bardzo agresywnych próbek.
Główne zastosowania: urządzenie to zostało opracowane z myślą o szerokim zakresie zastosowań – od sprawdzania stężenia cukru w żywności i napojach po kontrole stężenia w przemyśle chemicznym.

Podręczny refraktometr MyBrix
Jest on zaprojektowany z zachowaniem pełnego zakresu skali Brix (0,0–95,0°Brix) i 10 zintegrowanymi skalami pomiaru cukru do automatycznego, kompensowanego temperaturowo przeliczania wyników na stopnie Brix, indeks refrakcji, skalę Oechsle, Baumé i wiele innych. Doskonale nadaje się do pomiaru prawie każdej próbki żywności i napojów.
Dzięki kompaktowej, wytrzymałej i odpornej na warunki atmosferyczne konstrukcji pomiary można wykonywać praktycznie wszędzie – w terenie, przy linii produkcyjnej lub w laboratorium kontroli jakości.
Główne zastosowania: jest idealny do określania optymalnego czasu zbioru owoców i warzyw, przeprowadzania inspekcji towarów przychodzących lub kontroli procesu i jakości w produkcji soków, win, napojów bezalkoholowych i żywności.

Dowiedz się więcej

Kategoria komunikatu:

Nowinki techniczne

Dodał:
Mettler-Toledo Sp. z o. o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także