Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-01-13 | Ostatnia aktualizacja: 2011-01-13
Ruchomy system wizyjny

Ruchomy system wizyjny
Technologia ta została wykorzystana przez niemieckiego integratora systemów wizyjnych JAM Automation. Maszyna wciska najpierw dziewięć gniazd z miękkiego plastiku w oprawkę z twardszego plastiku. Następnie system wizyjny automatycznie przemieszcza się do każdego gniazda, by dokładnie je sprawdzić.
Jeśli wszystkie gniazda są dobrze wpasowane, na panelu kontrolnym zapala się dziewięć kontrolek i operator może wyjąć z maszyny gotowy element i włożyć kolejny.
„Kontrole tego rodzaju wykonywane dotąd realizowane były manualnie, co zabierało o wiele więcej czasu, a i tak skutkowało wyższym wskaźnikiem błędów.” – stwierdził Michael Voss z JAM. „Ruchomy system wizyjny ułatwia kontrolę, szczególnie w przypadku dużych elementów, które trudno transportować jest tradycyjnymi przenośnikami taśmowymi.” – dodał.
„Dopasowanie systemu wizyjnego do robota Scara da podobne wyniki.” – powiedział Voss. „Jednakże koszty takiej funkcji byłyby blisko trzykrotnie wyższe.” – dodał.
System wizyjny SBOC-Q zainstalowany jest na elektrycznym ramieniu sterowanym przez CoDeSys PLC.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Drives and Controls

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Jak w prosty sposób rozwiązać problem regulacji czujników?
Współczesne układy sterowania wymagają precyzyjnego montażu różnego rodzaju czujników. To dzięki nim możliwe jest kierowanie urządzeniami i...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-