Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-04-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-04-20
Rynek automatyki laboratoryjnej

Według analityków Allied Market Research globalny rynek automatyki laboratoryjnej osiągnął w 2018 roku wartość 4,88 miliardów dolarów, a do 2026 roku sięgnie poziomu 8,42 miliardów dolarów. Oznacza to rokroczny wzrost o 6,9%.

Do końca okresu prognozy wzrost liczby działań badawczo-rozwojowych na całym świecie oraz wdrożeń laboratoryjnych systemów automatyki napędzają rozwój światowego rynku. Wysokie inwestycje początkowe związane z budową takich jednostek hamują rozwój rynku. Z drugiej jednak strony wzrost zapotrzebowania na zminiaturyzowany sprzęt procesowy i ciągły postęp technologiczny oferują inwestorom w najbliższej przyszłości lukratywne korzyści.

Ponad 80% sektora w 2018 roku stanowił segment sprzętu. Analitycy oczekują, że utrzyma on swój dominujący wpływ w okresie prognozy. Ponadto osiągnie on najwyższą stopę wzrostu rokrocznego wynoszącą w okresie prognozy 7,2%. Jest to spowodowane wzrostem zapotrzebowania na sprzęt do automatyzacji laboratoriów zajmujących się opracowywaniem leków oraz diagnostyką, a także potrzebą zwiększenia tolerancji produkcyjnych i trendem w miniaturyzacji sprzętu procesowego.

Biorąc pod uwagę kryterium zastosowania, segment diagnostyki klinicznej miał największy udział w globalnym rynku automatyki laboratoryjnej, przyczyniając się do prawie 40% przychodów. Szacuje się, że utrzyma dominację w okresie 2019-2026. Jest to związane głównie z dostępnością wysoce wyspecjalizowanych laboratoriów z zaawansowaną technologią automatyzacji, które wykonują szereg analiz o zwiększonej wydajności, wysokiej jakości, przy niższych kosztach, lepszej niezawodności, niskim zużyciu energii i w krótszym czasie. Oczekuje się jednak, że segment rozwiązań genomicznych zarejestruje najszybszy wzrost rok do roku wynoszący aż 10%. Jest to spowodowane wzrostem wdrażania automatyzacji laboratoryjnej w genomice i wzrostem związanej z tym działalności badawczo-rozwojowej.

Ameryka Północna odpowiadała w 2018 roku za 40% globalnego rynku i do końca 2026 roku nie powinno się wiele w tej kwestii zmienić. Wynika to z obecności dobrze rozwiniętej infrastruktury opieki zdrowotnej, płynnej adaptacji systemów automatyki laboratoryjnej oraz lokalnej obecności dużej ilości przeszkolonych pracowników medycznych. Jednak oczekuje się, że to Azja i Pacyfik będą rozwijać się najszybszym tempie – 8,3% rocznie – ze względu na poprawę infrastruktury opieki zdrowotnej, gwałtowny wzrost liczby szpitali wyposażonych w zaawansowane urządzenia medyczne oraz aktywność rozwijającego się sektora badań i rozwoju.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
globenewswire
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także