Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2024-01-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2024-01-09
Rynek czujników samochodowych

Szacuje się, że rynek czujników motoryzacyjnych wzrośnie o 8,33 miliarda dolarów w latach 2022–2027, co oznacza skok rokroczny na poziomie 6,12%. Sektor jest obecnie rozdrobniony ze względu na obecność wielu firm o zasięgu globalnym i regionalnym.

Szacuje się, że region APAC w okresie prognozy odpowie za 33% wzrostu światowego rynku. Przyczynił się do tego rozwój branży oraz znaczne inwestycje w rozwój infrastruktury drogowej. W regionie tym obserwuje się zwiększone zapotrzebowanie na samochodowe czujniki temperatury, a także sensory tlenu i światła. Ponadto postęp w technologiach lidarowych, radarowych, kamer i czujników ultradźwiękowych otworzył nowe możliwości dla firm działających w obszarze regionalnym.

Rozwój napędza również gwałtowne przejście w kierunku elektryfikacji i hybrydyzacji pojazdów. Ta transformacja zwiększa popyt na czujniki ultradźwiękowe, Halla, temperatury, ciśnienia, obrazu, tlenu, tlenku azotu, położenia, prędkości, momentu obrotowego i spalania stukowego. Te istotne komponenty odgrywają różnorodne role w monitorowaniu, kontrolowaniu i optymalizacji wydajności, bezpieczeństwa i emisji pojazdów. W miarę rozwoju technologii motoryzacyjnej ich integracja nadal będzie odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu wydajności pojazdów i spełnianiu przez nie rygorystycznych norm środowiskowych.

Kolejny czynnik promujący to pojawiający się trend zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS). Zastosowanie radarów, lidarów, inercyjnych jednostek pomiarowych IMU, czujników parkowania, zbliżeniowych, kontroli dynamiki pojazdu, wyzwolenia poduszek powietrznych, systemów wykrywania pieszych i MEMS wyraźnie je wspiera. Zwiększają one bezpieczeństwo pojazdu, poprawiają poziom nawigacji i świadomość sytuacyjną. Integracja tych najnowocześniejszych technologii podkreśla zaangażowanie branży w poprawę bezpieczeństwa i poziomu autonomiczności pojazdów, uwzględniając przy tym zmieniające się preferencje konsumentów i rygorystyczne standardy regulacyjne.

Rynek czujników samochodowych stoi jednak przed wyzwaniem w postaci podwyższonych kosztów związanych z technologiami ADAS. Komponenty, takie jak żyroskopy, akcelerometry, akcesoria telematyczne, układy komunikacji VX, czujniki poziomu paliwa, masowego przepływu powietrza, monitorujące ciśnienie w oponach, EGR, systemy ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i czujniki martwego pola są dość kosztowne. Wdrażanie tych skomplikowanych systemów, kluczowych dla poprawy bezpieczeństwa i wydajności, często zwiększa więc koszty produkcji. Kwestia przystępności cenowej i dostępności tych technologii pozostaje istotna dla ich szerszego przyjęcia i zrównoważonego rozwoju rynku.

W zależności od rodzaju pojazdu rynek dzieli się na samochody osobowe i pojazdy użytkowe. W okresie prognozy znaczny okaże się wzrost udziału rynkowego segmentu samochodów osobowych. Ponadto wzrośnie zapotrzebowanie na czujniki ze względu na zwiększoną społeczną akceptację pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Głównie rynkowi gracze to obecnie: Amphenol, Aptiv, Auto DITEX, Dorman Products, Electricfil, Faurecia, Hitachi, Mitsubishi Electric, Niterra, NXP Semiconductors, PRENCO Progress and Engineering, Robert Bosch, Schaeffler, Sensata Technologies, Spectra Premium Industries, TDK, Tenneco, Texas Instruments, Toyota Motor oraz Walker Products.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
prnewswire
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :