Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-25
Rynek kobotów eksplodował
fot. pixabay
fot. pixabay

Według nowego raportu przygotowanego przez analityków Tractica wraz z postępem we wdrażaniu inteligentnych fabryk coraz więcej przedsiębiorstw uświadamia sobie rolę i znaczenie robotów współpracujących.

Nawet biorąc pod uwagę bariery inwestycyjne, takie jak potencjalnie wysokie koszty wdrożenia oraz zauważalny czas potrzebny na planowanie, wdrażanie i szkolenia, globalny rynek kobotów nadal będzie dynamicznie rozwijał się w ciągu najbliższych kilku lat. Według prognozy od koniec 2025 roku osiągnie wartość 9,7 miliardów dolarów.

- W sektorze otwierają się nowe możliwości, ponieważ producenci oferują koboty o coraz większej ładowności i szybkości - powiedział starszy analityk, Glenn Sanders - Integracja robotów kolaboratywnych z przemysłowym Internetem rzeczy (IIoT) otwiera nowe możliwości koordynacji maszyn realizujących inteligentną produkcję z resztą zautomatyzowanych procesów. Podobne do ludzkich możliwości percepcji, rozpoznawania obiektów, chwytania i manipulowania nimi oraz obecność podwójnych chwytaków to cechy, które dają wspólny potencjał do zwiększania popytu w nadchodzących latach.

Raport przygotowany przez Tracticę analizuje zagadnienia rynkowe związane z kobotami i przedstawia 8-letnią prognozę przychodów dla branży. Omawia też najważniejsze czynniki rynkowe, wyzwania i aplikacje branżowe, a także ocenia problemy technologiczne, które będą miały bezpośredni wpływ na rozwój sektora.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
controldesign
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »