Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu » zamknij
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-11
Rynek komponentów automatyki przemysłowej
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Światowy rynek komponentów automatyki przemysłowej był w ubiegłym roku wart 202,2 miliardów dolarów. Szacuje się, że w bieżącym wzrośnie o 3,8%, osiągając wartość 209,8 miliardów dolarów, a w 2019 podniesie się o kolejne 4%. Za taką analizą stoi IHS Markit, które twierdzi że dynamika napędzana jest silną globalną gospodarką oraz rosnąca produkcją coraz bardziej zautomatyzowanych maszyn.

Według IHS produkcja przemysłowa zazwyczaj podąża za koniunkturą. Analitycy podają, że światowy produkt krajowy brutto wzrósł w 2017 roku o 3,2%, a prognozy są równie optymistyczne aż do roku 2020. Według analizy całkowite wydatki na przemysł wzrosną w tym roku o 6%.

W 2017 roku zaczęło powstawać wiele inicjatyw dotyczących inteligentnej produkcji, szczególnie w takich krajach jak USA, Niemcy i Chiny. Jednak IHS Markit przewiduje, że dopóki stojące za nimi projekty nie zaczną osiągać zysków, wielu międzynarodowych producentów będzie skłaniać się ku projektom demonstracyjnym finansowanym przez dostawców sprzętu. Oczekuje się nawet, że niektóre firmy nie będą chciały angażować się w tego typu inicjatywy ze względu na ponoszone ryzyko.

IHS Markit donosi również, że w ubiegłym roku komponenty automatyki stanowiły 37,1% globalnego rynku automatyki. Kolejne 32,9% to oprzyrządowanie dedykowane do przesyłu energii oraz napędy i silniki - 30%.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
drivesncontrols

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :