Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-12-13  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-12-13
Rynek modułów IO odbudowuje się w atmosferze silnej konkurencji
Rynek modułów IO odbudowuje się w atmosferze silnej konkurencji
Rynek modułów IO odbudowuje się w atmosferze silnej konkurencji
Rynek modułów IO napędzany jest przez zaciętą konkurencję, która prowadzi do gwałtownego spadku cen we wszystkich segmentach i szybkiego odbudowania się rynku, czytamy w najnowszym raporcie ‘IO Module Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Rynek modułów IO jest rynkiem dojrzałym, a mimo to wciąż słabo, w porównaniu z innymi rynkami automatyki, skonsolidowanym. Wciąż znajduje się na nim wielu graczy, mniej lub bardziej wyspecjalizowanych, którzy maja swoich odbiorców. W wielu przypadkach, to moduły IO są czynnikiem, który umożliwia firmie wyróżnienie się.

„Strategie, które odróżniają od siebie dostawców modułów IO związane są z dogłębną znajomością przemysłu i zastosowań, migracjami czy ceną.” – stwierdził Florian Güldner, analityk z ARC, główny autor raportu. „Podczas gdy takie cechy jak prędkość czy solidność mogą przynieść użytkownikowi znaczące korzyści, cena zawsze ma znaczenie, a ceny wciąż będą spadać.” – dodał.

W ostatnich latach rośnie zapotrzebowanie na zautomatyzowane pomiary, czego skutkiem jest ponad przeciętny rozwój rynku urządzeń IO. Analitycy z ARC szacują, że trend ten będzie się utrzymywał z kilku powodów. Głównym czynnikiem stymulującym jest rosnący popyt na coraz więcej informacji pochodzących bezpośrednio z procesów produkcyjnych, które umożliwiają efektywniejszą produkcję i lepszą kontrolę jakości. Oba te zjawiska będą napędzać popyt na moduły IO w dłuższej perspektywie. Podczas gdy ostrzejsze regulacje zmusiły do inwestowania w technologie pomiarowe, spadające ceny urządzeń IO oraz pomiarowych pomogły skompensować większe koszty.

Czas cyklu aktualizacji IO w sieciach przemysłowych jest sumą kilku opóźnień, spowodowanych, między innymi, czasem reakcji każdego sygnału IO. Tradycyjnie, wąskim gardłem wydłużającym czas aktualizacji była sieć, jednakże obserwowany w ostatniej dekadzie rozwój szybkich sieci ethernetowych na tyle skrócił czas reakcji, że dziś wąskim gardłem są same moduły IO. Trend ten w połączeniu z zapotrzebowaniem na coraz krótsze czasy reakcji w niektórych aplikacjach, zmotywował niektórych dostawców do stworzenia bardzo szybkich systemów IO będących w stanie aktualizować poszczególne moduły IO w przeciągu mikrosekund.

Europa Zachodnia nie tylko gości wielu dostawców automatyki, ale również i wielu producentów maszyn oraz integratorów. Długi kryzys wszakże poważnie osłabił rynek automatyki i budowy maszyn, które związane były z branżami dyskretnymi. Jednakże równocześnie dało się zaobserwować czynniki amortyzujące skutki kryzysu: Unia Europejska jest regionem mocno zróżnicowanym; kryzys na rynku nieruchomości był w Europie mniej odczuwalny niż w Stanach Zjednoczonych; kraje europejskie mają dobrze rozwinięte systemy społeczne, które napędzają konsumpcję; nie wszystkie banki inwestowały w pogrążone w kryzysie rynki; i wreszcie, finansowanie firm jest stosunkowo uniezależnione od rynków kapitałowych. Rynek doświadcza obecnie wzrosty, a eksporterzy korzystają z rozwijających się rynków azjatyckich. W 2009 roku, chiński import urządzeń automatyki z Niemiec wzrósł o 20 procent.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także