Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11
Samonaprawiające się roboty

Projekt Komisji Europejskiej prowadzony przez naukowców z Belgii i Wielkiej Brytanii ma na celu budowę „samoleczących się" robotów, które będą mogły odczuwać uszkodzenia, by następnie szybko je naprawić bez udziału ludzi.

Badacze opracowali polimery, które mogą tworzyć nowe wiązania po zaledwie 40 minutach. Mają zamiar osadzić w nich cienkie czujniki, których zadaniem będzie zlokalizowanie ewentualnych braków w strukturze.

Bram Vanderborght z Uniwersytetu w Brukseli twierdzi, że tego typu badania stanowią jedne z najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć robotyki. - W ciągu ostatnich kilku lat zrobiliśmy pierwsze kroki w tworzeniu samonaprawiających się materiałów dedykowanych dla robotów. Nasze badania stanowią kolejny rozdział w historii nowej gałęzi konstrukcyjnej - powiedział Vanderborght w komunikacie prasowym.

Thomas George Thuruthel z Uniwersytetu Cambridge powiedział z kolei, że tego rodzaju materiały mogą mieć niebawem zastosowania w robotyce modułowej, edukacyjnej i budowie robotów ewolucyjnych, w ramach której pojedynczy robot może zostać „poddany recyklingowi" w celu wygenerowania nowego prototypu.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
nypost

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :