Siemens ogłosił plany zainwestowania około miliarda euro w Niemczech, w tym 500 milionów euro w utworzenie nowego kampusu technologicznego w Erlangen, który połączy prace rozwojowe z zaawansowaną technologicznie produkcją. Centrum skupi się na zrównoważonej i zorientowanej na przyszłość produkcji wysokopoziomowej, powiązanych z nią działaniami badawczo-rozwojowymi oraz na tworzeniu ekosystemu partnerów ze środowisk biznesowych i naukowych.
Inwestycja jest częścią globalnego pakietu inwestycyjnego o wartości 2 miliardów euro zaprezentowanego w zeszłym miesiącu. Koncentruje się on na nowych zdolnościach produkcyjnych, laboratoriach innowacji i centrach edukacyjnych. Poza Niemcami obejmie fabrykę zaawansowanych technologii o wartości 200 milionów euro w Singapurze oraz centrum badawczo-rozwojowe w Chinach, które będzie koncentrować się na rozwoju sterowania ruchem. Siemens buduje także nową siedzibę w Hiszpanii kosztem około 160 milionów euro.
Firma chce zrobić z Erlangen globalne centrum badawczo-rozwojowe oraz zalążek globalnych działań technologicznych dla przemysłowego metawersum. Według spółki kroki te umożliwią jej przyspieszenie wzrostu, stymulowanie innowacji i zwiększenie odporności biznesowej.
- Siemens stawia na innowacje w Niemczech i rozpoczyna kolejny etap cyfryzacji, kładąc podwaliny pod przemysłowe metawersum - powiedział prezes i dyrektor generalny Roland Busch - Łączymy świat rzeczywisty i cyfrowy. Wraz z partnerami opracowujemy nowe technologie cyfrowe w metawersum i rewolucjonizujemy sposób, w jaki będziemy prowadzić naszą produkcję w przyszłości.
Siemens ogłosił swoje plany inwestycyjne w obecności kanclerza Niemiec Olafa Scholza, który powiedział, że ta inwestycja to mocny sygnał dla Niemiec jako lokalizacji innowacji i produkcji. Według niego najnowocześniejszy zakład produkcyjny budowany w Erlangen jest dobrym przykładem tego, jak lokalna gospodarka zmierza w kierunku neutralnej dla klimatu przyszłości.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- drivesncontrols

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Schneider Electric przedstawia technologiczne trendy na 2022 r.
Rozwój gospodarki opartej na danych i wzrost znaczenia chmury obliczeniowej, a więc i roli centrów danych, na nowo kształtuje krajobraz...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-