
Szwalnie stanowią jeden z ostatnich bastionów tradycyjnego przemysłu masowego. Spowodowane jest to stosunkowo niskimi kosztami pracy oraz problematyczną technologią, która nienajlepiej radziła sobie dotychczas z elastycznymi i rozciągliwymi tkaninami. Z tym wyzwaniem postanowiła zmierzyć się firma SoftWear Automation.
Po raz pierwszy zaprezentowała swojego robota LOWRY jeszcze w 2015 roku. Od maszyny będącej w stanie produkować ścierki i maty urządzenie ewoluowało do formy, która pozwala na wytwarzanie koszulek i spodni.
Robot jest w stanie szyć o wiele szybciej niż człowiek. Osiem godzin pracy LOWRY pozwala na wyprodukowanie 1142 koszulek. Dla porównania cała linia fizycznych pracowników w tym samym czasie tka średnio 669 sztuk.
Firma na razie skupia się na rynku amerykańskim, jednak robotyzacją przemysłu szwalniczego zainteresowane są również inne spółki. Międzynarodowa Organizacja Pracy podkreśla, że 64% pracowników z branży tekstyliów, ubrań i obuwia zagrożonych jest zastąpieniem przez roboty.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- businessinsider

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Robotyzacja linii produkcyjnej w branży FMCG - opis przypadku
Wspominałem już o korzyściach płynących z robotyzacji linii produkcyjnej , jednak teraz opiszę je na przykładzie z życia wziętym. ...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-