
Obecny spadek wartości rynku automatyki napędów ma swoje źródło w zmniejszeniu zakupów w drugiej połowie 2012 roku. Tempo globalnego wzrostu zwolniło wtedy, utrudniając producentom podejmowanie aktywności gospodarczej.
Sytuacja kredytowa w Europie pogarsza się, wyczekując kolejnego kryzysu finansowego. Mimo to, globalna gospodarka wzrosła o 3,8%, mimo gorszej niż przewidywano koniunktury w rejonie Azji.
Automatyka napędowa w Chinach i Japonii zanotowała spadek. Japonia nadal doświadcza reperkusji związanych z minionymi klęskami żywiołowymi. Chiny stały się ważnym rynkiem dla japońskich dostawców, jednak wysoka wartość jena zablokowała łańcuch eksportowy. Ameryka Północna i Łacińska, zanotowała zaś wzrost w tym sektorze rynku.
W 2012 roku z tonu spuścić musieli nawet liderzy rynku. Warto zauważyć, że największe spadki związane są z kilkoma wiodącymi dostawcami japońskimi, których portfele skurczyły się od 12 do 20%.
Słaba kondycja rynku wiąże się również z dużą ilością przejęć, które nie sprzyjają rozwojowi małych lokalnych przedsiębiorstw. Polityka ta jest efektem starań większych producentów o dostarczanie bardziej kompleksowych rozwiązań.
Producenci starają się obecnie dążyć do szybszej i automatycznej rekonfiguracji linii produkcyjnych. To napędza popyt na tanie w wykonaniu osie pomocnicze w każdej z maszyn. Ich niskie koszty w połączeniu z wysokiej wydajności serwami pozwalają na ustalenie stałej wartości popytu i ratują rynek przed większymi spadkami.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowoczesna technologia w fabryce z tradycją
Najnowocześniejsza technologia automatyki firmy B&R zapewniła zastrzyk energii szwedzkiej fabryce Hultafors – firmie o ponad stuletniej...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-