Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-01-17 | Ostatnia aktualizacja: 2008-01-17
Sprzedaż w sektorze automatyki napędów wzrosła w trzecim kwartale o 10 procent

Sprzedaż w sektorze automatyki napędów wzrosła w trzecim kwartale o 10 procent
Raport MCA dzieli rynek na 10 kategorii: kontrolery ruchu, PLC, napędy elektroniczne (wzmacniacze), napędy AC, silniki, silniki AC, siłowniki oraz systemy mechaniczne, czujniki, elementy pomocnicze, wsparcie i usługi. Silniki, w skład których wchodzą: silniki szczotkowe DC, AC, silniki bezszczotkowe DC, serwomotory, napędy bezpośrednie oraz silniki liniowe, maja największy, bo liczący 34,6 procentowy udział w rynku. Drugim, co do wielkości sprzedaży sektorem są napędy elektroniczne (napędy DC, bezszczotkowe napędy AC i DC, napędy wielo osiowe). Jego udział w rynku wynosi 25,4 procenta. Natomiast siłowniki oraz systemy mechaniczne stanowią 17,5 procent całej sprzedaży.
W trzecim kwartale, w porównaniu z poprzednim, liczba zamówień na silniki wzrosła o 3,8 procenta. Na siłowniki o 51,3 procent. Na napędy elektroniczne o 9 procent. Sektor usług i wsparcia natomiast wzrósł o 4,3 procenta. „Jesteśmy zadowoleni mogąc oświadczyć, że nie dostrzegliśmy, jak dotąd, oznak spowolnienia przemysłu,” – powiedział Paul Kellett, dyrektor ds. analizy rynku MCA.
Motion Control Association (MCA) jest światową organizacja non-profit, której celem jest promowanie technologii automatyki napędów oraz wspieranie firm z tego sektora. W chwili obecnej zrzesza ona 57 wiodących producentów kompletnych rozwiązań z zakresu sterowania napędami, producentów komponentów, dystrybutorów, użytkowników, firmy konsultingowe, instytuty naukowe oraz grupy badawcze z całego świata.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Automation

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szybka automatyzacja dostosowana do potrzeb
Nowe możliwości dzięki systemom ruchu liniowego W dzisiejszych czasach wydajne, szybkie i łatwe do wdrożenia rozwiązania automatyzacji są...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-