Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-11
Starship zdobywa kolejny kampus
fot. pixabay
fot. pixabay

Roboty dostawcze Starship zawitały do największego jak dotąd szkolnego kampusu. Studenci Uniwersytetu Purdue z kampusu West Lafayette mają możliwość zamawiania żywności dostarczanej przez robota. Podobnie jak w innych lokalizacjach dostawy są obciążone zryczałtowaną opłatą w wysokości 2 dolarów i zintegrowane z planem posiłków dla uczniów.

Producent autonomicznych maszyn jest na wczesnym etapie rozbudowy floty, która w ciągu najbliższych dwóch lat ma składać się z tysięcy robotów. Studenci z Uniwersytetu George Masona oraz Uniwersytetu Północnej Arizony mają już dostęp do zrobotyzowanych urządzeń, natomiast pod koniec września planowane jest także uruchomienie systemu na kampusie Uniwersytetu Pittsburskiego.

Wdrożenie na terenie miasteczek studenckich pozwala Starship funkcjonować w Stanach Zjednoczonych bez konieczności posiadania pozwolenia na poruszanie się po publicznych drogach. Jest to również sposób na udoskonalenie technologii w stosunkowo bezpiecznym, zamkniętym środowisku zanim nastąpi jej szersze wdrożenie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
engadget
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :