Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2003-04-07 | Ostatnia aktualizacja: 2003-04-07
System identyfikacji Fujitsu skanujący dłonie

System identyfikacji Fujitsu skanujący dłonie
Nowe rozwiązanie składa się z urządzenia skanującego obraz dłoni oraz oprogramowania, które rozpoznaje układ żył i na podstawie wcześniej zgromadzonych danych, dokonuje porównania wzorów i identyfikacji osoby. W momencie umieszczenia dłoni nad skanerem, urządzenie przesyła obraz dłoni, z widocznym w formie ciemnych linii wzorem naczyń krwionośnych. Autentykacja jest możliwa także w sytuacji, kiedy dłoń za każdym razem jest umieszczana pod różnym kątem i na różnej wysokości od powierzchni skanera. Precyzja systemu jest bardzo wysoka. W trakcie testów zanotowano tylko 1% przypadków braku rozpoznania wzoru, który znajdował się w bazie i 0,5 % przypadków uznania obcego wzoru jako poprawnego.
Nowy system identyfikacji opiera się na właściwości niezmienności wzoru układu naczyń krwionośnych człowieka, od momentu urodzin aż do śmierci. W trakcie życia zmienia się jedynie ich wielkość. Wzór żył jest indywidualną cechą każdego człowieka (podobnie jak odciski palców), a dodatkowo jeszcze jest różny na prawej i lewej dłoni.
Fujitsu planuje wykorzystywać swoją technologię nie tylko w systemach zabezpieczeń, ale także np. do rejestrowania obecności pracowników w firmie. Firma zapowiedziała pierwszy publiczny pokaz nowego systemu i szczegółową jego prezentację w trakcie odbywającego się w dniach 3-6 kwietnia w Fukuoce kongresu General Assembly of the Japan Medical.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- 4D

Galeria wiadomości
Komentarze (0)
Czytaj także
-
ABC systemów wizyjnych – część 3 – tworzenie, zastosowanie, perspektywy
Sprawdzanie kompletności czujnikiem BVS firmy Balluff Tworzenie niezawodnego przemysłowego systemu wizyjnego Praca nad systemem zaczyna...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-