Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-19
Sztuczna inteligencja na linii produkcyjnej
fot. pixabay
fot. pixabay

Mitsubishi Electric opracowało technologię, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy działań pracowników na liniach produkcyjnych. W oparciu o uzyskane informacje pozwala poprawić ich wydajność.

Pomimo coraz większego wykorzystania automatyki i robotyki w fabrykach, operacje ręczne są nadal kluczowymi procesami stosowanymi w wielu z nich. Według Mitsubishi poprawa procedur operacyjnych pozostaje więc wciąż kluczem do zwiększania wydajności.

Obecnie większość producentów polega na przełożonych monitorujących pracowników linii. Jest to jednak proces czasochłonny i zwykle nie może być przeprowadzany regularnie. Ponadto operatorzy często poruszają się zbyt szybko, aby ich działania mogły być weryfikowane w sposób zapewniający miarodajne wyniki obserwacji.

Nowa technologia Mitsubishi, zwana Kotsumon wykorzystuje sztuczną inteligencję do wydobywania danych z filmów wideo przedstawiających pracujących ludzi. Sztuczna inteligencja ocenia ich działania i wykrywa popełniane błędy. Japończycy uważają, że dzięki niej producenci mogą znacznie poprawić efektywność na swoich liniach montażowych.

System identyfikuje ruchy z dokładnością na poziomie 90% bez konieczności podejmowania środków, takich jak wyposażanie pracowników w specjalizowane sensory. Analiza trwająca trzy dni może z powodzeniem zastąpić intensywną miesięczną pracę nadzorcy produkcyjnego.

Japońskie przedsiębiorstwo opracowało nową technologię we współpracy z Uniwersytetem Keio. Przed wypuszczeniem jej na rynek w formie produktu komercyjnego planuje w przyszłym roku finansowym przetestować ją na własnych liniach produkcyjnych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także