Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18
Sztuczna inteligencja zinterpretuje zdjęcia rentgenowskie
fot. pixabay
fot. pixabay

GE Healthcare ogłosiło, że opracowany przez firmę zbiór algorytmów sztucznej inteligencji o nazwie Critical Care Suitektóre, który można osadzić bezpośrednio w mobilnych rozwiązaniach rentgenowskich, uzyskał zgodę na implementację od amerykańskiej organizacji FDA.

Algorytmy opracowane wraz z naukowcami z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco (UCSF) natychmiast skanują zdjęcia rentgenowskie klatki piersiowej w poszukiwaniu oznak odmy opłucnowej. Po wykryciu nieprawidłowości obraz jest wysyłany bezpośrednio do radiologa w celu przeprowadzenia dalszej diagnostyki.

- RTG - najstarsza na świecie forma obrazowania medycznego - właśnie przeszła ewolucję, a wkrótce weźmie w niej udział reszta naszej oferty - powiedział Kieran Murphy, prezes i dyrektor generalny GE Healthcare w specjalnie przygotowanym oświadczeniu - Nasza spółka jest liderem w tworzeniu aplikacji sztucznej inteligencji dedykowanych do obrazowania diagnostycznego. Dzięki integracji sztucznej inteligencji z każdym aspektem opieki medycznej będziemy niebawem w stanie poprawić zdrowie pacjentów, ograniczyć niepotrzebne naświetlania oraz wyeliminować kosztowne błędy. Critical Care Suite to dopiero początek naszej drogi.

- Klinicyści zawsze szukają sprawdzonych metod zwiększania wiarygodności wyników i poprawy zdrowia pacjenta - powiedziała w tym samym oświadczeniu Rachael Callcut, profesor chirurgii na UCSF, która pomogła opracować technologię - Kiedy wykonywane jest prześwietlenie pacjenta, czas potrzebny na jego przetworzenie i interpretację uzyskanego obrazu może mieć negatywny wpływ na jakość wyniku. Sztuczna inteligencja daje nam możliwość przyspieszenia diagnozy i zmiany sposobu opieki nad pacjentami, co może ostatecznie uratować niektórym z nich życie, a pozostałym przynajmniej pomóc we wczesnej diagnostyce schorzeń.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
radiologybusiness
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :