Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-12-03   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-12-03
Walmart robotyzuje od podstaw
fot. pexels.com
fot. pexels.com

Firma Walmart na początku stycznia przyszłego roku wprowadzi do swoich sklepów szereg robotów do szorowania podłóg. Walmart podąża ścieżką Amazona i po raz kolejny adaptuje w swoich placówkach najnowsze rozwiązania technologiczne.

Zautomatyzowane skrubery podłogowe są zasilane przez system operacyjny opracowany przez spółkę Brain Corp. z San Diego, która podpisuje lukratywne kontrakty z firmami, takimi jak SoftBank. BrainOS uczy robota pokonywanych tras na podstawie danych przekazanych mu przez operatorów. Mając taką bazę, do głosu dochodzi sztuczna inteligencja, która skanuje czyszczony obszar, uważając na ludzi i przeszkody.

- Technologia BrainOS pozwala robotom na efektywne i bezpieczne działanie w złożonych i zatłoczonych środowiskach, zapewniając zwiększoną produktywność i wydajność w różnych aplikacjach - powiedział dr Eugene Izhikevich z Brain Corp.

Walmart eksperymentował ostatnio z innymi rozwiązaniami z zakresu automatyki i sztucznej inteligencji. Detalista wykorzystuje obecnie roboty Bossa Nova skanujące półki i badające aktywność klientów w wybranych sklepach marki.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
zdnet

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :