Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-12-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-12-11
Współpraca Intela z Siemensem
fot. pixabay
fot. pixabay

Siemens oraz Intel podpisały protokół ustaleń w celu współpracy na rzecz wspierania cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju w produkcji mikroelektroniki.

Firmy skoncentrują się na wspieraniu przyszłych wysiłków produkcyjnych, ewolucji procesów produkcyjnych i technologii cyberbezpieczeństwa oraz rozwoju odpornego globalnego ekosystemu branżowego. Intel i Siemens wykorzystają swoje portfolio najnowocześniejszych rozwiązań IoT wraz z rozwiązaniami automatyzacyjnymi Siemens, aby zwiększyć wydajność i umożliwić zrównoważony rozwój produkcji półprzewodników.

Protokół ustaleń określa kluczowe obszary współpracy w celu zbadania różnych inicjatyw, w tym optymalizacji zarządzania energią i rozwiązania problemu śladu węglowego w całym łańcuchu wartości. W ramach współpracy zbadane zostanie, na przykład wykorzystanie złożonych cyfrowych bliźniaków wysoce kapitałochłonnych zakładów produkcyjnych do standaryzacji rozwiązań, w których każdy procent uzyskanej wydajności ma znaczenie.

W ramach współpracy zbadane zostanie również minimalizowanie zużycia energii poprzez wykorzystanie zaawansowanego modelowania zasobów naturalnych i śladu środowiskowego w całym łańcuchu wartości. Aby uzyskać więcej informacji na temat emisji związanych z produktami, Intel przeanalizuje wspólnie z firmą Siemens rozwiązania w zakresie modelowania związanego z produktami i łańcuchem dostaw, które pozwolą uzyskać wiedzę opartą na danych, co może ostatecznie pomóc branży przyspieszyć postęp w ograniczaniu jej wpływu na klimat.

Półprzewodniki mają kluczowe znaczenie dla gospodarki światowej i zmniejszenia śladu węglowego w różnych gospodarkach poprzez umożliwienie realizacji zrównoważonych rozwiązań. Technologia może przyspieszyć te zmniejszające wpływ komputerów na klimat w branży technologicznej i pozostałej części światowej gospodarki. Automatyzacja i cyfryzacja są kluczem do sprostania wyzwaniom w momencie, w którym branża zmierza w stronę zerowej emisji gazów cieplarnianych netto.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
arcweb
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :