Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-10-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-13
Współpraca Yaskawa i Phoenix Contact
fot. pixabay
fot. pixabay

Yaskawa oraz Phoenix Contact zawarły umowę o partnerstwie w celu opracowania nowej platformy PLC. Firmy wykorzystają PLCnext Technology przy opracowywaniu sterownika nowej generacji i platformy PLC, realizując koncepcję rozwiązania i3-Mechatronics kierowaną przez firmę Yaskawa.

Wspólnym celem obu firm jest zaoferowanie otwartego i nowoczesnego ekosystemu automatyki przemysłowej. W tym kontekście Phoenix Contact udzieliło Yaskawa licencji na swoje środowisko wykonawcze PLCnext i zgodziło na dalsze wspólne prace rozwojowe.

Firma Yaskawa postrzega PLCnext jako najbardziej otwartą dostępną obecnie platformę oprogramowania automatyki przemysłowej, łączącą ze sobą programowanie zgodne z normą IEC61131-3, nowoczesne języki, technologie oraz oprogramowanie bezpieczeństwa i zaawansowane zabezpieczenia systemów sterowania. Firma ma zamiar wykorzystywać technologię PLCnext do dalszego ulepszania i rozwijania swojej oferty komponentów do sterowania maszynami.

PLCnext Technology to otwarty ekosystem automatyki przemysłowej Phoenix Contact. Dzięki połączeniu otwartej technologii sterowania, modułowego oprogramowania inżynieryjnego i społeczności internetowej, rozwiązanie to umożliwia łatwe dostosowanie do zmieniających się wymagań i efektywne wykorzystanie istniejących i przyszłych usług oprogramowania. Wraz z cyfrowym rynkiem oprogramowania i systematyczną integracją z chmurą, PLCnext Technology jest w stanie sprostać wyzwaniom stawianym przez technologie IoT.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :