Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-05-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-05-15
Wynalazcy zjechali do Katowic
fot. pixabay
fot. pixabay

W ubiegłym tygodniu Katowice gościły wynalazców z całego świata podczas XV Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji Intarg.

Na dwudniowym wydarzeniu prezentowane były rozwiązania polskie i zagraniczne. Część z nich zdążyła zostać wdrożona, inne innowacje potrzebowały natomiast promocji, aby zainteresować sobą przemysł i rynek.

Politechnika Śląska zaprezentowała na targach, m.in. drona do przenoszenia szczepionek na wściekliznę wśród lisów, który może zastąpić leśników, dystrybuujacych je dotychczas ręcznie. Spin-off naukowców z uczelni o nazwie Grydsen Lab pokazał z kolei technologię wirtualnej rzeczywistości, która wspomaga w terapii zaburzeń otępiennych, takich jak choroba Alzheimera.

Badacze z Politechniki Rzeszowskiej pokazali natomiast lniany biokompozyt polimerowy, który może w przyszłości posłużyć do produkcji sztućców lub palet. Może być on wielokrotnie przetwarzany w ramach recyklingu, a czas jego rozkładu zamyka się w 12 miesiącach. Instytut Techniki Górniczej KOMAG z Gliwic zaprezentował ponadto hybrydowy system zraszający zaprojektowany w celu ograniczenia zapylenia i stężenia metanu w kopalniach.

W ramach targów oprócz prezentacji wynalazków odbyły się spotkania i panele dyskusyjne poświęcone synergii nauki i przemysłu, transferowi wiedzy i technologii oraz metodom finansowania badań i aplikacji przemysłowych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także