Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-25
3 POWODY DLA KTÓRYCH WARTO MIEĆ MODUŁ ZARZĄDZANIA PROJEKTAMI W ERP

W przedsiębiorstwach nieustannie inicjowane są nowe projekty, które obejmują złożone zlecenia klientów, rozwój produktów czy optymalizację procesów biznesowych. Aby skutecznie je realizować, niezbędne jest koordynowanie zadań w wielu działach, planowanie zasobów i informowanie wszystkich pracowników na bieżąco o zaawansowaniu działań. Sprawdź, jak opanować różnorodne zadania związane z planowaniem, realizacją i controllingiem. Przedstawiamy argumenty, które przemawiają za wprowadzeniem rozwiązania do zarządzania projektami zintegrowanego z systemem ERP.

1: PLANOWANIE PROJEKTU - PRZEKROJOWO, MIĘDZY DZIAŁAMI I ZE WSPARCIEM GRAFICZNYM

Zintegrowane rozwiązanie do zarządzania projektami łączy procesy z różnych działów i tworzy powiązanie zarówno między zleceniami sprzedaży, jak i produkcją. Wszelkie zadania, działania produkcyjne, zasoby i terminy mogą być wszechstronnie planowane oraz kontrolowane. I tak na przykład możesz skonfigurować przepływ pracy, który sam zdefiniowałeś – zarówno dla użytkownika kluczowego, jak i dla planisty produkcji. Dzięki efektywnemu planowaniu, zespół projektowy ma dostęp do różnorodnych grafik w postaci planów struktury projektu, diagramów sieciowych czy wykresów Gantta.

2: MAKSYMALNA PRZEJRZYSTOŚĆ DZIĘKI ZARZĄDZANIU WIELOMA PROJEKTAMI JEDNOCZEŚNIE

Zarządzanie projektem to nadrzędna instancja planowania, która określa wszystkie wymagane przepływy pracy i zasoby. Aby szybko zidentyfikować wąskie gardła lub konflikty zasobów z innymi procesami, proALPHA uwzględnia wszelkie aktualne projekty firmy. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie opóźnień w harmonogramach i odpowiednio wczesne wprowadzanie środków zaradczych.

3: W PEŁNI ZINTEGROWANY CONTROLLING PROJEKTU

Ścisła integracja narzędzia do zarządzania projektami z systemem ERP zapewnia dokładny przegląd wszystkich poniesionych, przewidywanych i planowanych kosztów, przez cały okres trwania projektu. Po pierwszych szacunkach budżetowych i wstępnej kalkulacji, w projekcie wyświetlane są bezpośrednio koszty faktur przychodzących, pobrane materiały oraz czasy realizacji poszczególnych zadań. Nie ponosisz dodatkowych wydatków związanych z księgowaniem kosztów, a scentralizowany controlling pomaga odciążyć osoby zarządzające projektem. Po właściwej analizie kosztów, kierownicy projektu mają zawsze wyraźny obraz ogólnej sytuacji oraz kontrolę nad wszystkimi kosztami projektu i produkcji. Dzięki temu obliczenia końcowe są uproszczone i nie występują żadne nieoczekiwane sytuacje, związane z opóźnieniami, brakiem materiałów czy dodatkowymi kosztami.

Źródło: https://de.eas-mag.digital/erp-checkliste-von-proalpha-3-gruende-fuer-eine-integrierte-projektmanagementloesung/2/

Autor:
Robert Roggensack, Product Manager w proALPHA
Dodał:
proALPHA Polska Sp. z o.o.

Czytaj także