Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Analizator tlenu w procesach przemysłowych

Czujnikowe analizatory tlenu TDL do zastosowań krytycznych

Analizatory tlenu z przestrajalnym laserem diodowym zaczynają coraz częściej zastępować analizatory paramagnetyczne i urządzenia innego typu w zastosowaniach o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa. Analizatory TDL instaluje się bezpośrednio w rurze lub naczyniu technologicznym i nie wymagają one ekstrakcji próbek ani kondycjonowania sprzętu. Oznacza to bardzo krótki czas reakcji. W przypadku analizatora TDL GPro 500 czas t90 wynosi 2 sekundy. Ekstrakcyjne analizatory paramagnetyczne i elektromechaniczne mają często nawet dziesięć razy dłuższy czas reakcji. Stanowi to duże zagrożenie dla bezpieczeństwa w przypadku wzrostu poziomu tlenu.

Jak opisano w opracowaniu, szybkość nie jest jedynym atutem analizatora GPro 500. W przeciwieństwie do innych analizatorów TDL o dwuczęściowej budowie (źródło promieniowania laserowego i odbiornik) GPro 500 stanowi jednolitą konstrukcję z dołączanym czujnikiem. Czujnik wyposażony jest w pryzmat, który kieruje wiązkę laserową z powrotem do odbiornika. Oznacza to prostszą instalację i wyeliminowanie ryzyka utraty dopasowania źródła promieniowania i odbiornika.

Poza sporadycznym czyszczeniem optyki i coroczną weryfikacją GPro 500 nie wymaga konserwacji.

Analizator GPro 500 jest również bardzo selektywny w stosunku do tlenu, bez względu na mieszaninę gazów powodującą zakłócenia w innych analizatorach.

Ponadto analizator GPro 500 umożliwia dokładne pomiary tlenu nawet w przypadku utraty podczas procesu 80% oryginalnej intensywności sygnału z powodu pyłu.

Analizator GPro 500 zapewnia szybkie, niezawodne i ciągłe oznaczanie O₂ w systemach spalania, kotłach CO, punktach recyklingu oparów, spalarniach odpadów i innych procesach, w których bezpieczeństwo i niezawodność procesu stanowią kluczową kwestię. 

Główne tematy opracowania technicznego:

  • Problemy związane z wydajnością analizatorów ekstrakcyjnych
  • Kryteria wyboru analizatora TDL
  • Zalety pomiaru in situ analizatora GPro 500

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz opracowanie techniczne.

Czytaj także