Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-07-29
Automatech stawia na komponenty Bernstein.

Bezpieczeństwo maszyn i ludzi

Już ponad 70 lat liczy niemiecka firma BERNSTEIN – jeden z największych na świecie dostawców komponentów z zakresu technologii bezpieczeństwa przemysłowego. Szerokie portfolio BERNSTEIN doskonale integruje się z indywidualnymi rozwiązaniami systemowymi odbiorców dzięki wysokiej jakości komponentów, o jakości których świadczą zastosowane najnowsze rozwiązania aplikacyjne.
BERNSTEIN oferuje klientom skuteczne i wszechstronne rozwiązania: wyłączniki, czujniki, obudowy i zaciski operatorskie, zgodne z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa.
Oferta BERNSTEIN spełniająca rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa znajduje zastosowanie w różnorodnych branżach: przy budowie wind i schodów ruchomych, przenośników, w motoryzacji, rolnictwie, automatyzacji, obróbce drewna, w obszarze energii odnawialnej, AS-Interface i ATEX.
Oferta BERNSTEIN koncentruje się na 4 głównych działach:
1. Systemy przełączników
2. Systemy czujników
3. Systemy obudów
4. Komponenty do wind i schodów ruchomych


W projektach realizowanych przez naszą firmę często stosujemy komponenty BERNSTEIN. W Automatech cenimy je za wysoką jakość oraz spełnione rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, dla naszej firmy te parametry mają kluczowe znaczenie.

Wśród najbardziej popularnych należy wymienić:

  1. WYŁĄCZNIKI BEZPIECZEŃSTWA Z FUNKCJĄ BLOKADY OCHRONNEJ SLK
  2. WYŁĄCZNIK KRAŃCOWY TYP ENK
  3. WYŁĄCZNIK KRAŃCOWY TYP GC
  4. WYŁĄCZNIKI NOŻNE DO ZASTOSOWAŃ PRZEMYSŁOWYCH

W ciągu 25 lat istnienia firmy zdobyliśmy zaufanie odbiorców pozwalające na zarządzanie projektami zarówno w mniejszych zakładach jak i dużych fabrykach. Jesteśmy ekspertami w obszarze bezpieczeństwa maszyn.

Jesteśmy specjalistami m.in. w ocenie stanu bezpieczeństwa maszyn i linii, co jest przydatne w przypadku:

1. Budowy nowej linii produkcyjnej i jej oceny na zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa wg dyrektywy maszynowej 2006/42/WE i norm PN-EN


2. Integracji nowych maszyn z już istniejącymi maszynami, przez co istnieje duże prawdopodobieństwo, że dotychczasowa linia produkcyjna, do której będą włączane nowe maszyny utraci CE ze względu na znaczącą jej modernizację.

 

Nasze wysokie kompetencje potwierdza m.in. firma Siemens, której jesteśmy Kwalifikowanym Integratorem systemów bezpieczeństwa SIMATIC Fail Safe.
W Automatech możecie Państwo zamówić kilkadziesiąt usług inżynierskich, wśród nich: audyty bezpieczeństwa, budowę lub modernizację maszyn lub urządzeń, szaf sterowniczych, układy sterowania dla maszyn i linii, pomiar dobiegu, systemy LOTO, lampy UV LED dla przemysłu i wiele innych.

 

Od wielu lat jesteśmy Partnerem firmy Cognex w zakresie integracji systemów wizyjnych z liniami produkcyjnych:
- dostarczamy i integrujemy systemy automatycznego odczytu i weryfikacji nadruku oraz kodów 1D, 2D, QR itd.
- wykonujemy systemy i stacje wizyjnych kontroli jakości

 

Projekty realizowane przez zespół naszych inżynierów są dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów, ale mamy również gotowe rozwiązania do natychmiastowego zastosowania.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi inżynierami w celu przygotowania rozwiązań adekwatnych do Państwa potrzeb:

tel: 22 753 24 80, 22 753 24 61
mail: biuro.warszawa@automatech.pl, zamowienia@automatech.pl

Zapraszamy do obejrzeia webinaru Automatech i Panasonic pt. „Bezpieczeństwo maszyn okiem ekspertów" z 14.05.2020r: Webinar Automatech i Panasonic

Zachęcamy do kontaktu z naszymi inżynierami:
(22) 753 24 80
(22) 753 24 61
biuro.warszawa@automatech.pl

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiecie się więcej o oferowanych przez nas usługach inżynierskich, wejdź na:
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com


Kup produkty w e-sklepie
www.automatechsklep.pl


Obejrzyj nasze Webinary oraz inne nagrania:
You Tube


Bądź na bieżąco, obserwuj nasze kanały:
LinkedIn
facebook

 

Zespół Automatech

 

 

Autor:
Automatech
Dodał:
AUTOMATECH Sp. z o.o.

Czytaj także