Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-04-15
DOSTOSOWANIE? MODERNIZACJA? WYBIERZ AUTOMATECH

Bezpieczeństwo maszyn i ludzi

 

foto crop z ulotki_Easy-Resize.com.jpg

 

DOSTOSOWANIE
Zgodnie z Kodeksem Pracy każdy pracownik musi mieć zapewnione bezpieczne i higieniczne warunki pracy przy obsłudze maszyn i urządzeń technicznych. Jeśli park maszynowy nie spełnia takich warunków, pracodawca jest zobowiązany do wyposażenia go w specjalne zabezpieczenia. Taka sytuacja może się zdarzyć w przypadku zakupu maszyny, np. spoza Unii Europejskiej. Wtedy konieczne jest przeprowadzenie DOSTOSOWANIA do wymagań minimalnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązujących w Polsce. Taki obowiązek wynika zarówno z przepisów unijnych jak i krajowych. Pracownik nie może obsługiwać maszyny, która nie spełnia wymaganych przepisów.
Automatech – polska firma inżynierska, w branży automatyki przemysłowej od 25 lat, wykonuje DOSTOSOWANIE maszyn, urządzeń i linii produkcyjnych. Proces obejmuje kilka etapów:

 1. Podstawą wszystkich działań zmierzających do dostosowania jest właściwa dokumentacja pochodząca od wytwórcy maszyny.
 2. Wybór członków zespołu specjalistów w tym m.in. mechanika, specjalisty BHP.
 3. Ocena zgodności maszyny z minimalnymi wymaganiami pod kątem bezpieczeństwa:
  • Wskazanie ewentualnych nieprawidłowości
  • Określenie koniecznych do wprowadzenia rozwiązań
 4. Wprowadzenie uzgodnionych, koniecznych zmian zgodnie z minimalnymi wymaganiami bezpieczeństwa.
 5. Wystawienie dokumentu, dla każdej maszyny indywidualnie, potwierdzającego spełnienie wymagań minimalnych zgodnie z dyrektywą maszynową.
 6. MODERNIZACJA

Nawet najlepsza maszyna czy urządzenie z czasem traci na swej funkcjonalności, zużywa się, staje się przestarzała w stosunku do nowszych wersji, a to może prowadzić do nieoczekiwanej awarii. Jeszcze w innych przypadkach zapada decyzja o zwiększeniu wydajności linii produkcyjnej.
Niezależnie od tego, którą z powyższych sytuacji masz aktualnie w swoim zakładzie i niekoniecznie chcesz inwestować w nową maszynę czy linię, możesz wykonać MODERNIZACJĘ układów sterowania.
Inżynierowie Automatech od 25 lat przeprowadzają MODERNIZACJE maszyn i linii produkcyjnych, w różnej wielkości przedsiębiorstwach: od projektu do wdrożenia, zgodne z obowiązującymi normami i dyrektywami.

 1. W celu zidentyfikowania problemów ale też możliwości wprowadzenia planowanych zmian, konieczne jest przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa.
 2. Kolejny krok to przedstawienie możliwych rozwiązań.
 3. Po akceptacji klienta wstępnych założeń, wykonujemy projekt modernizacji.
 4. Następnie wdrażamy ustalone zmiany i przeprowadzamy MODERNIZACJĘ
 5. Przeprowadzamy kontrolę zrealizowanych wdrożeń już na uruchomionej maszynie
 6. Szkolimy pracowników, zapoznajemy ich z nowymi rozwiązaniami
 7. Oferujemy konsultacje

 

Jako firma inżynierska oferujemy bardzo szeroką gamę usług z branży automatyki przemysłowej, m.in. przemysłowe systemy wizyjne  budowa kompletnych układów sterowania  maszyn i urządzeń, szaf sterowniczych  laserowe stanowiska znakujące  telemetryczne pomiary wielkości elektrycznych oraz nieelektrycznych  układy kontroli zużycia energii i innych parametrów  roboty przemysłowe  Digital twins – z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii industry 4.0, AI oraz IoT.

Jako dystrybutor największych producentów automatyki przemysłowej współpracujemy z dostawcami o światowym formacie: Siemens, Cognex, Bernstein, Panasonic, Benedict, ASM – wyłączność na Polskę, Pfannenberg, Captron, Emotron, Phoseon, Conductix-Wampfler, Rittal i wiele innych. Oferujemy ponad 180 000 komponentów różnych dostawców.

Nasza kadra inżynierska posiada bardzo bogate doświadczenie w budowaniu różnorodnych aplikacji automatyki przemysłowej, bardzo często mają one charakter prototypowy.
Zaufaj naszemu doświadczeniu – jesteśmy ponad 25 lat w branży.

Zapraszamy Państwa do kontaktu, nasi inżynierowie zaproponują optymalne rozwiązania oraz ofertę:
(22) 753 24 80
(22) 753 24 61
biuro.warszawa@automatech.pl

Zapraszamy na nasze strony internetowe, gdzie dowiecie się więcej o oferowanych przez nas usługach inżynierskich, wejdź na:
www.automatech.pl
www.bezpieczenstwo-maszyn.com


Kup produkty w e-sklepie
www.automatechsklep.pl


Obejrzyj nasze Webinary oraz inne nagrania:
You Tube


Bądź na bieżąco, obserwuj nasze kanały:
LinkedIn
facebook

 

1) Kodeks Pracy, art. 215-217.

 

Czytaj także