Polski oddział Bosch Rexroth, jednego z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania, wykorzystuje platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes do zarządzania procesami produkcyjnymi na w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej prezentowanej w laboratorium Factory of the Future Lab w Warszawie. Obie firmy demonstrują w jaki sposób można skrócić czas wprowadzania produktów na rynek dzięki zastosowaniu maksymalnej elastyczności produkcji i inżynierii produktu połączonych w ramach jednego spójnego rozwiązania, pozwalającego na pełne korzystanie z zalet cyfrowej ciągłości procesu.
Factory of the Future Lab (Fot.: Bosch Rexroth Sp. z o. o.)
W ramach sieci innowacyjnych centrów doświadczeń klienta CU.BE firmy Bosch Rexroth, zlokalizowanych w całej Europie, Factory of the Future Lab to miejsce, w którym eksperci i entuzjaści automatyki, oprogramowania, utrzymania ruchu, produkcji i technologii mogą poznać, a przede wszystkim przetestować na żywo koncepcję Przemysłu 4.0. Laboratorium prezentuje zaawansowane rozwiązania aktualnie wykorzystywane w procesie automatyzacji produkcji, a także najnowsze technologie, które zostaną wdrożone w zakładach produkcyjnych w najbliższej przyszłości.
Dla swojego laboratorium firma Bosch Rexroth potrzebowała wydajnego systemu MES, który umożliwiłby bezbłędną realizację i optymalizację operacji produkcyjnych. Firma zdecydowała się wdrożyć rozwiązanie DELMIA, dostępne na platformie 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes. DELMIA łączy wirtualne środowisko modelowania i symulacji z rzeczywistym światem operacji, dzięki czemu zapewnia kompletne rozwiązanie dla interesariuszy sieci wartości: od dostawców, przez producentów, dostawców usług logistycznych i transportowych, po operatorów usług i kadrę pracowniczą.
Platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes umożliwia „cyfrową ciągłość procesu", w ramach której producenci realizują swoje operacje w oparciu o jedną wersję danych (ang. Single Source of Truth). Digitalizując cały proces produkcyjny i wykorzystując IIoT, producenci mogą kontrolować i synchronizować operacje produkcyjne z monitorowaniem operacji i raportowaniem w czasie rzeczywistym. Umożliwia to również firmom optymalizację całej sieci łańcucha dostaw, co przekłada się na większą elastyczność, niższe koszty i wyższy poziom usług.
Zapraszamy do odwiedzania Factory of the Future Lab na żywo lub wirtualnie.
Więcej informacji można znaleźć pod linkiem:
https://www.boschrexroth.com/pl/pl/showroom-fotf-lab/
- Dodał:
- Bosch Rexroth Sp. z o.o.
Czytaj także
-
Fabryka przyszłości w laboratorium
Bosch Rexroth otwiera showroom Przemysłu 4.0 Showroom „Factory of the Future Lab" umożliwia testowanie innowacyjnych rozwiązań z obszaru...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-