Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-01-19
Czym różnią się przemysłowe i komercyjne urządzenia sieciowe

Przemysłowe urządzenia sieciowe Antaira

 Sieci lokalne (LAN) od zawsze wymagały od przełączników Ethernet współdzielenia form protokołu internetowego (IP). Teraz, urządzenia sieciowe, zamiast wyłącznego użytku w sieciach komercyjnych i mieszkalnych, przełączniki Ethernet mogą być również stosowane w środowisku przemysłowym. 

Różnice w zakresie temperatur pracy
W przeciwieństwie do komercyjnych przełączników Ethernet stworzonych do pracy w środowiskach o kontrolowanej temperaturze, przemysłowe przełączniki Ethernet są zaprojektowane do bardziej ekstremalnych warunków. Podczas gdy sieci komercyjne mogą działać w standardowych temperaturach, czyli zazwyczaj w zakresie od 0 do 60 stopni Celsjusza, sieci przemysłowe mogą pracować w ekstremalnych temperaturach, które wynoszą od -40 do +75 stopni Celsjusza.

Cechy charakterystyczne obudowy
Przemysłowe przełączniki Ethernet zostały zaprojektowane do trudnych warunków pracy, które dotyczą zarówno wibracji, wstrząsów lub szumu elektrycznego. To przekłada się na budowę samego urządzenia, głównie jego obudowy. Przemysłowe przełączniki Ethernet mają znacznie większą wytrzymałość obudowy niż ich komercyjne odpowiedniki i są oparte o bardziej wytrzymałe i sprawdzone komponenty.

Pojedyńczy punkt awarii (SPOF)
 Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pojedyńczego punktu awarii, urządzenia sieciowe takie jak przemysłowe przełączniki Ethernet są zaprojektowane tak, aby nie zawierały wentylatora ani żadnych innych ruchomych części. Dzięki temu są one trwalsze niż komercyjne przełączniki Ethernet. Większość z nich ma możliwość podłączenia redundantnego zasilania.

Długość życia urządzenia
Żywotność komercyjnych przełączników Ethernet zwykle wynosi 1,5 do 3 lat, wynika to z różnych czynników. Zaś przełączniki przemysłowe mogą zagwarantować znacznie dłuższy cykl życia, który może przekraczać 10 lat. Wpływa to znacząco na zminimalizowanie kosztów, co może prowadzić do znacznych oszczędności w środowiskach przemysłowych. 

Ochrona IP w urządzeniach sieciowych
Sieci przemysłowe mają znacznie wyższy stopień ochrony (IP) niż sieci komercyjne. Stopień ochrony odnosi się do skuteczności uszczelnienia obudowy elektrycznej, która zapobiega przedostawaniu się ciał obcych i wilgoci. Przemysłowe przełączniki Ethernet mają większą odporność na zanieczyszczenie urządzenia spowodowane brudem czy kurzem, które uniemożliwiłyby prawidłowe działanie urządzenia. 

Podsumowując, urządzenia przemysłowe mają wiele zaawansowanych cech, które wpływają znacząco zarówno na sposób użytkowania jak i jego czas. Często decydującym czynnikiem są komponenty, z ktorych zrobione jest urządzenie. To one gwarantują jakość urządzenia i zadowolenie klienta.

Dodał:
CSI S.A.

Czytaj także