Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-10-19
Inteligentny chwytak do małych komponentów z aktywnym układem utrzymania siły chwytania.

Najwygodniejszy w użytkowaniu chwytak mechatroniczny na rynku.

 

M_1904-SCHUNK-Kleinteilegreifer_EGI.jpg

 Coraz krótsze cykle produkcyjne wymuszają stały rozwój technologii i automatyki przemysłowej. W ostatnich latach, coraz większy nacisk kładziony jest na zastosowanie technologii informatycznych upraszczających programowanie i sterowanie procesami. Integracja informatyki do automatyki otwiera znacznie większe możliwości komunikacji oraz sieciową funkcjonalność systemów.

 

Inteligentny chwytak równoległy SCHUNK EGI z certyfikowanym interfejsem PROFINET-IRT został zaprojektowany z myślą o rozmaitych wymagających zastosowaniach z zakresu przenoszenia w branży elektronicznej, farmaceutycznej i laboratoryjnej. Ten solidnie wykonany i wytrzymały chwytak mechatroniczny z indywidualnie prograchwytakmowanym skokiem nawet do 57,5 mm na szczękę i równie elastycznymi wartościami siły chwytania w zakresie do 100 N może przenosić najrozmaitsze detale. Dzięki zintegrowanej inteligencji można nim delikatnie i niezawodnie przenosić nawet giętkie, podatne na odkształcenia bądź kruche elementy. Dzięki temu uruchomienie całej instalacji jest o wiele prostsze.

Specjalnie opracowany z myślą o chwytaku SCHUNK EGI aktywny układ utrzymania siły chwytu gwarantuje niemal pełne utrzymanie wygenerowanej siły chwytu nawet w razie awarii zasilania lub zatrzymania awaryjnego, co stanowi niewątpliwą przewagę w porównaniu z konwencjonalnymi chwytakami mechatronicznymi dostępnymi na rynku. W przeciwieństwie do chwytaków z typowym sprężynowym mechanizmem utrzymania siły chwytu, przemieszczenie palca chwytaka poza położenie graniczne w stanie zablokowanym jest minimalne. Dzięki temu SCHUNK EGI odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o zapobieganie wypadkom powodowanym przez spadające części lub zakleszczenie.
Chwytak SCHUNK EGI z wbudowanym serwerem sieciowym, aktywnym hamulcem i certyfikowanym interfejsem PROFINET (kategoria C) należy do najwygodniejszych w użytkowaniu chwytaków mechatronicznych na rynku.

Zalety- Korzyści dla użytkowników
● Kontrola siły chwytania-
dla delikatnego chwytania wrażliwych przedmiotów
● Długi, swobodnie programowalny skok-
dla elastycznego przenoszenia różnorodnych detali
● Niemal całkowite utrzymanie siły chwytania przy minimalnym opóźnieniu hamowania-
dla wysokiej niezawodności procesu
● Zintegrowany serwer internetowy oparty na przeglądarce-
dla łatwego i intuicyjnego uruchamiania, parametryzacji i testowania funkcjonalnego chwytaka
● W pełni zintegrowana elektronika sterująca i zasilająca-
dla tworzenia zdecentralizowanego systemu sterowania
● Złącza w standardzie przemysłowym-
dla łatwego podłączenia elektrycznego

Opis działania

Bezszczotkowy serwomotor napędza napęd paska zębatego za pomocą przekładni zębatej stożkowej. Szczęki podstawowe zamontowane na profilowanych prowadnicach szynowych są połączone z paskiem zębatym. Ruch obrotowy jest przenoszony na ruch liniowy szczęk podstawowych poprzez przekładnię i pasek zębaty

 

1.	 Zintegrowana elektronika 2.	 Enkoder 3.	 Napęd 4.	 Hamulec 5.	 Kinematyka 6.	 Połączenie palców chwytaka 7.	 Złącze elektryczne1. Zintegrowana elektronika
2. Enkoder
3. Napęd
4. Hamulec
5. Kinematyka
6. Połączenie palców chwytaka
7. Złącze elektryczne

Wygodne uruchomienie
Szeroka gama funkcji i prostota uruchomienia: przy konfiguracji wszystkich podstawowych funkcji można użyć standardowego wbudowanego serwera sieciowego, bez potrzeby korzystania z dodatkowego oprogramowania. Dodatkowe funkcje zwiększają wygodę: w trybie krokowym można ręcznie sterować ruchem szczęk chwytaka, co sprawdza się zwłaszcza po zatrzymaniu awaryjnym. Funkcja „rozszerzonego odwołania programowego" może służyć do przechowywania zaprogramowanych przez użytkownika maksymalnych wartości skoku oraz ustawienia ich, jako dokładnych wartości granicznych w oprogramowaniu. Dzięki certyfikowanemu interfejsowi PROFINET kompatybilnemu z IRT (kategoria C), chwytak SCHUNK EGI spełnia wszystkie wymagania dla wysokowydajnych zastosowań. Zarówno położenie palca chwytaka, jak i siłę chwytu oraz prędkość zamykania można wykrywać i kontrolować bez żadnego opóźnienia. Możliwe są także położenia pośrednie oraz odwołania specjalne. Pierwszy krok stanowi standaryzacja inteligentnego chwytaka do małych komponentów w rozmiarze 80. Zaplanowano już rozszerzenie programu o dodatkowe rozmiary. Dodatkowo w drodze aktualizacji oprogramowania zostanie rozszerzony zakres funkcjonalny.

Autor:
SCHUNK
Źródło:
SCHUNK
Dodał:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Czytaj także

Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »