Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-03-31
Firma SCHUNK rozszerza asortyment Plug & Work dla Universal Robots

Czuły chwytak o długim skoku do zautomatyzowanego załadunku obrabiarek.

Systemy modułowe End-of-Arm firmy SCHUNK przeznaczone dla Universal Robots, umożliwiają indywidualną i szybka automatyzację zadań związanych z obsługa i montażem. Modułowy system zawiera czujniki siły/ momentu obrotowego, systemy wymiany i szeroką gamę chwytaków. Komponenty przygotowane są do mechanicznego i elektrycznego bezpośredniego połączenia z robotami UR wielkości 3, 5 i 10. Portfolio Plug & Work dla Universal Robots, to aż 36 możliwości kombinacji pokrywających szeroki zakres aplikacji.

Teraz dla robotów o niewielkiej wadze z serii CB i e-series od Universal Robots SCHUNK po raz pierwszy oferuje niezawodny mechatroniczny chwytak o długim skoku do załadunku obrabiarki, który umożliwia stosowanie zmiennych sił chwytania rzędu 50 do 600 N z dowolnie programowanym skokiem o wielkości 42,5 mm na palec.

Chwytak o długim skoku EGL definiuje nowy wymiar w gamie produktów SCHUNK Plug & Work dla Universal Robots pod względem skoku, kontroli siły i solidności.
Chwytak o długim skoku EGL definiuje nowy wymiar w gamie produktów SCHUNK Plug & Work dla Universal Robots pod względem skoku, kontroli siły i solidności.

Dzięki chwytakowi w systemie Plug & Work firma SCHUNK wyznacza nowy standard pod względem elastyczności, siły i funkcjonalności dla ramion robotów Universal Robots, w środowiskach czystych i zanieczyszczonych. Ten oferujący chwytanie siłowe, inteligentny chwytak obsługuje naprzemiennie i niezawodnie rozmaite części o wadze do 3 kg, w tym detale cienkie lub wrażliwe na odkształcenie. Lita aluminiowa obudowa, stabilne prowadnice i bezszczotkowy serwomotor zapewniają wysoką wytrzymałość i trwałą, niezawodną siłę chwytania w całym zakresie skoku przy minimalnych kosztach utrzymania. W przypadku awarii zasilania uruchamiany elektrycznie hamulec gwarantuje utrzymanie położenia palców chwytaka bez potrzeby jego ponownego określania.

 

Zalety – Korzyści dla użytkownika

Regulacja siły chwytania w dużym zakresie-
możliwość delikatnego lub mocnego chwytania różnych elementów

Długi i dowolnie programowalny skok-
elastyczność przy przenoszeniu detali

W pełni zintegrowany elektroniczny układ sterująco-zasilający-
możliwość zaprojektowania zdecentralizowanego systemu sterowania

Uniwersalne opcje aktywacji-
łatwa integracja z serwo sterowanymi systemami za pośrednictwem magistrali PROFINET, PROFIBUS lub CAN

Złącza zgodne ze standardem przemysłowym-
łatwe podłączanie elektryczne

Interfejs serwisowy: USB Host i USB Device-
wygodne ustawianie parametrów i aktualizowanie oprogramowania za pomocą dysku USB lub komputera PC

Enkoder obrotowy oraz przełącznik typu DIP-
do ręcznego adresowania magistrali Fieldbus, ustawiania przepustowości i wykonywania funkcji serwisowych

 

Minimalne nakłady na oddanie do eksploatacji
Zestaw startowy EGL firmy SCHUNK składa się z inteligentnego serwochwytaka o odpowiednich płytach adapterowych, kabli, standardowych części oraz wtyczki URCaps, która znacząco upraszcza programowanie tego mechatronicznego rozwiązania. Inteligentne, łatwe do zrozumienia funkcje działające w dobrze znanym interfejsie UR oraz wstępnie skonfigurowane parametry pozwalają uruchomić i zaprogramować chwytak w ciągu 15 min. Na zamówienie, zestaw startowy może róznież zawierać uniwersalne palce chwytaka i wkładki mocujące. Pozwala to na wyjątkowo szybkie i łatwe wprowadzenie do załadunku narzędzia maszyny w lekkich robotach Universal Robots. W porównaniu z chwytakami konwencjonalnymi czas związany z projektowaniem, uruchomieniem i programowaniem zostaje skrócony z 1–2 dni do mniej niż jednej godziny.

Inteligentny chwytak SCHUNK EGL można intuicyjnie programować za pomocą wtyczki URCaps
Inteligentny chwytak SCHUNK EGL można intuicyjnie programować za pomocą wtyczki URCaps

Pełna gama systemów chwytakowych
Gama produktów Plug & Work firmy SCHUNK dla Universal Robots obejmuje chwytaki do współpracy człowieka z robotem, chwytaki pneumatyczne i elektryczne, czujniki i systemy wymiany. Przy maksymalnej sile chwytania między 140 a 930 Nm i w zakresie skoku od 6 do 42,5 mm, pokrywa ona szeroki zakres zastosowań zarówno w konwencjonalnej automatyce, jak i w zastosowaniach opartych na współpracy człowiek-robot. Zakres systemów chwytakowych jest dzięki temu odpowiedni zarówno dla tych, którzy rozpoczynają wdrażanie procesów automatyzacji, jak i dla profesjonalistów w branży obróbki skrawaniem, branży motoryzacyjnej i elektronicznej oraz w wielu innych branżach, których celem jest wykorzystanie potencjału automatyzacji z wykorzystaniem robotów UR.

 

 

Autor:
SCHUNK
Źródło:
SCHUNK
Dodał:
SCHUNK Intec Sp. z o.o.

Czytaj także