Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-06-18
Jak kupić tanio sprężarkę?

Każdy zakład produkcyjny czy warsztat potrzebuje sprężonego powietrza. Jest ono niezbędne do automatyki produkcji, zasilania linii technologicznych czy też narzędzi pneumatycznych. Stąd wcześniej czy później właściciel firmy lub pracownik odpowiedzialny za zaopatrzenie w środki produkcji stanie przed tego typu zadaniem.  

zakupy.jpg

Z pozoru jest to zadanie bardzo proste. Mając dostęp do Internetu możemy bez problemu wszystko kupić i w dodatku za okazyjną cenę. Pomagają nam w tym portale wyspecjalizowane w porównywaniu cen u różnych dostawców. Wystarczy tylko wpisać odpowiednie hasło i od razu mamy listę sklepów gdzie kupimy poszukiwany produkt. Jednocześnie od razu widać gdzie jest najniższa cena. Są też wspaniałe strony doradcze, które całkiem bezinteresownie (na pewno?) doradzą nam co jest ważne w zakupie i które produkty zajmują najwyższe miejsce w „obiektywnym" rankingu, dzięki czemu zakup jest dziecinnie prosty – wystarczy tylko kliknąć. Wreszcie jak chcemy być bardziej dociekliwi to możemy przejrzeć strony producentów lub dystrybutorów – tylko kto dziś ma tyle czasu i wytrwałości.

W ten sposób możemy kupić wszystko - od sznurówek, aż po urządzenia za duże pieniądze. Dodatkowo mając dostęp do opisów, gdzie dostawcy pokazują dane techniczne oraz zalety swojego produktu nabieramy przekonania, że wiemy już dostatecznie dużo, aby podjąć świadomą decyzję o wyborze tego właśnie produktu i wiemy gdzie go kupić najtaniej.

Czy tylko aby na pewno?

Młodsi czytelnicy pewnie tego nie pamiętają, ale ponad 20 lat temu pojawiły się w Polsce super tanie samochody azjatyckiego producenta. Ich cena była na tyle powalająca, że od razu zyskały olbrzymią rzeszę nabywców. Tym bardziej, że producent oferował kilkuletnią gwarancję. Powstała duża sieć salonów sprzedaży i serwisów. Bardzo korzystna cena, długa gwarancja, serwis w kraju – czego więcej chcieć? Tylko kupować, lać paliwo i jeździć ile dusza zapragnie. Po pewnym czasie okazało się, że samochody dużo palą, gwarancja jest, ale nie obejmuje wszystkiego, serwis i owszem, ale bardzo drogi, podobnie jak i części.

Dlaczego przytaczam historię pewnego koncernu, który już po paru latach zbankrutował? Kupując urządzenie wydajemy jednorazowo dużą kwotę. Jednakże po zakupie urządzenia, gdy podłączymy je do prądu i innych mediów oraz zaczniemy eksploatować, również ponosimy wydatki. Nie naraz dużą kwotę, ale codziennie i regularnie. Jak zsumujemy codzienne wydatki w okresie żywotności urządzenia, przykładowo przez 10 lat, zobaczymy, że kwota wydana na prąd, materiały eksploatacyjne czy naprawy przekracza kilka razy cenę zakupu.  

Mann mit Einkaufswagen_M31E.jpg

Drogi czytelniku, pamiętaj, że zakup to początek płacenia. Czy stać Cię na wysokie rachunki w trakcie pracy Twojego urządzenia? Tak jest ze wszystkimi urządzeniami. Jeśli interesuje Cię zakup sprężarki, która zużywa mniej energii elektrycznej do wytworzenia sprężonego powietrza- skontaktuj się z nami. Pomożemy, wyliczymy oszczędności, doradzimy.

Robimy to profesjonalnie bez przerwy od ponad 28 lat.

Autor:
KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o. o.
Źródło:
KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o. o.

Czytaj także